YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'nın İncirlik oyunu tutmadı
Almanya'nın İncirlik oyunu tutmadı
12 Haziran 2016 16:08
Almanya'nın, İncirlik Üssü'nde kurmak istediği askeri tesisler konusunda esasa ilişkin konularda mutabakat sağlandığı iddiaları yalanlandı.

Yetkililer, Milli Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı koordinasyonunda Alman yetkililerle görüşmelerin sürdüğünü ancak henüz teknik anlaşmaya ilişkin pürüzlerin giderilmediğini bildirdi.

PÜRÜZLER GİDERİLMEDİ

Almanya bir süredir, İncirlik'te konuşlu uçakları ve görev yapan personel için üs bünyesinde tesisler inşa edilmesini ve alt yapının geliştirilmesini istiyordu. İncirlik üssüne inşa edilmesi istenen baraka ve yapılar konusunda görüşmelerin halen sürdüğü öğrenildi.

Ankara'daki yetkililer bu konuda çok istekli Almanya'nın, çeşitli haberlerle üsteki tesislere ilişkin anlaşmayı bir oldu-bittiye getirmeyi hedeflediğini aktardı.

Alman talebine yönelik görüşmelerin Dışişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı koordinasyonunda yürüdüğünü belirten yetkililer, anlaşmaya ilişkin pürüzlerin giderilmediği bilgisini verdi.

Diplomatik kaynaklar da İncirlik Üssü'ne yapılacak tesislerin IŞİD'e karşı ABD öncülüğünde oluşturulan Uluslararası Koalisyon kapsamında değerlendirilmesi gereken bir konu olduğuna işaret etti. Genelkurmay'ın ise İncirlik'in Almanların kullanımına açılmasına soğuk baktığı öğrenildi.

BU NE TEZAT, BU NE FESAT ➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
BİZLER, İNCİRLİK HAVA ÜSSÜNDEN TÜM "KEFERE-İ FECERE"NİN TEMİZLENMESİNİ BEKLER İKEN; ALMANYA'NlN SERGİLEDİĞİ BUNCA KALLEŞLİKLERE RAĞMEN, BİRİLERİ ONLARLA OTURUP PAZARLl YAPlYOR.. BU NE SAFSALAKLlKTlR DOSTLAR?!?...
12 Haziran 2016 Pazar 19:08
BOŞVERİN
 // CEM
ABD den yakayı kurtaramadık şimdi de Almanya musallat olacak.Yahu bunların yüzünden birinci dünya savaşında Osmanlı topraklarının yarısını masa başında kaybetti.Bırakın bunları uzak durun bunlardan...
12 Haziran 2016 Pazar 18:56
nedemek
 // adaletterazisi
Ne demek teknik konu acik acik puruzlerden sonra verilecekmis yani,o zaman adama sormazlarmi ne diye bu kadar tepki verdiniz soykirima...
12 Haziran 2016 17:29
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler