YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'nın bazı bölgelerinde alkol yasağı
Almanya'nın bazı bölgelerinde alkol yasağı
06 Temmuz 2016 16:33
Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Herne kentinde kamuoyuna açık bazı yerlerde alkollü içki tüketilmesi yasağı getirildi.

Almanya Birinci Televizyon Kanalı ARD’ye bağlı Batı Almanya Televizyon RadyoKurumu’nun haberine göre, Herne Belediye Meclisi, oy çokluğuyla bazı yerlerde alkol tüketilmesini kısıtlayan karara imza attı.

Karara göre, araç trafiğine kapatılmış yollar, meydanlar ve parklarda, insanların rahatsız olması durumunda alkol yasaklanacak.

Herne Kamu Düzeni Dairesi'nden Johannes Chudziak, alkol tüketmek için bir araya gelen gruplarda rahatsız edici olayların yaşanabildiğini belirterek, yasağı savundu.

Chudziak, otobüs duraklarının, pisletildiği için kamuoyu tarafından kullanılamadığına, insanların taciz edildiğine dikkati çekti.

Öte yandan bu tür kararlar hukuki açıdan tartışmalı olmasına rağmen Herne’ye yaklaşık 13 kilometre mesafedeki Gelsenkirchen kentinde de benzer yasağın uygulandığına işaret edildi.

Gelsenkirchen’de 2008’den bu yana çocuk oyun alanları ile otobüs ve metro duraklarında alkol tüketimine izin verilmiyor.

Yobazlar noooolucak !
 // Rasim DUMAN
Eyyy seküler-lâik-Kemalist ahaliiii ! Biz Türkiye'de "Cumhuriyet'in kazanımlarını" göze göz dişe diş savunurken, Avrupa'nın göbeğinde yobazlar-softalar zuhur etmiş ! Şimdi herkes bir eline rakı şarp viski bira, neye gücü yetiyorsa onu alsın, bir eline de tencere tava, yollara düşüyoruz ! Onuncu yıl marşıyla, haydiiii hep birlikteee...! Dayanın Alaman laik kardeşlerimiz, yettik...!!!...
06 Temmuz 2016 Çarşamba 18:37
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler