YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Almanya'nın Avrupa politikası değişmeyecek'
'Almanya'nın Avrupa politikası değişmeyecek'
23 Eylül 2013 19:17
Dün yapılan genel seçimleri kazandıktan sonra bir basın toplantısı düzenleyen Alman Şansölyesi Angela Merkel, Almanya’nın mevcut Avrupa politikasının değişmeyeceğini söyledi.

Partisi Hıristiyan Demokratların (CDU) seçim zaferiyle üçüncü kez başbakanlık koltuğuna oturan Merkel, “Bugün açıkça belirttiğimiz gibi, Avrupa politikamızda hiçbir şey değişmeyecek. Bu seçim kampanyasını, mevcut görüşlerimize göre yürüttük ve Avrupa konusundaki bu görüşlerimiz değişmeyecek,” dedi. Merkel, “Avrupa politikası her zaman temel değerlerimizin bir parçası oldu ve aynı ruhla devam edeceğiz,” dedi.Basın toplantısında gündeme gelen başka bir konu ise, Merkel’in kıyafet seçimiydi.

Merkel’in siyah renkle temsil edilen Hıristan Demokratları, kırmızı renkle temsil edilen merkez sol parti Sosyal Demokratlar ya da yeşil bayrağı olan Yeşiller Partisi ile bir koalisyon hükümeti oluşturacak. Mavi-yeşil tonlarında koyu renk bir ceket giyen Merkel, sabah yataktan kalktığında kıyafet seçimi üzerinde düşündüğünü ve “tarafsız” bir renk seçmeye karar verdiğini belirtti. Merkel, “Dün mavi giymiştim. Kırmızı ya da açık yeşil giyemem. Bu yüzden tarafsız bir kıyafet giymeye karar verdim ve beni anlamanızı istiyorum” dedi.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler