YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'dan Türkiye'ye tehdit gibi açıklama
Almanya'dan Türkiye'ye tehdit gibi açıklama
23 Haziran 2016 13:03
Türkiye'nin İncirlik ile ilgili kararına Almanya'dan ilk tepkiler tepkiler gelmeye başladı.

Türkiye'nin, Alman Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ralf Brauksiepe'nin İncirlik'i ziyaret etmesine izin vermemesi Alman siyasetinde sert tepkiye yol açtı. Hrıstiyan Sosyal Birlik Partisi'nin (CSU) Federal Meclis dış ve güvenlik politikaları sözcüsü Florian Hahn, Ankara'nın tavrını eleştirerek, "Bu, her türlü siyasi mantıktan uzak, NATO müttefiği bir ülkeye karşı sorumsuzca davranıştır" dedi.

Türkiye'nin tavrını "hesaplanmış provokasyon" olarak tanımlayan Hahn, bunun Almanya'nın güvenlik politikalarını etkilediğini söyledi. CSU sözcüsü Hahn, "Tornado keşif uçaklarını konuşlandırabilmek için Ürdün'deki Amman hava üssü olmak üzere alternatif yer arayışına girmeliyiz" ifadelerini kullandı.

"KARŞILIK VERİLMELİ"

Eski Savunma Bakanı Franz Josef Jung da "Mitteldeutsche Zeitung" gazetesine yaptığı açıklamada Türkiye'ye tepki gösterdi. Hristiyan Demokrat Birlik partisi (CDU) mensubu Jung, "Türkiye'ye tarafımızca uygun bir karşılık verilmelidir" dedi.

Bild gazetesine konuşan Yeşiller Partisi'nin savunma politikaları uzmanı Tobias Lindner ise Alman hükümetini İncirlik'te askeri üs kurma planından vazgeçmeye çağırdı.

ERMENİ SOYKIRIMI KARARI SONRASI İPTAL

Alman haber portalı Spiegel Online Türkiye'nin Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen'in vekili olarak Müsteşar Ralf Brauksiepe ve beraberindeki heyetin İncirlik Askeri Üssü'ne yapacağı ziyareti iptal ettiğini duyurmuştu. Haberde, ziyaretin Alman Federal Meclisi'nde kabul edilen Ermeni soykırımı kararı nedeniyle iptal edildiği ve Türkiye'nin bu kararla Alman politikacıların İncirlik'te istenmediği mesajını vermeyi hedeflediği belirtilmişti.

Almanya Savunma Bakanlığından dün yapılan açıklamada ziyaretin iptal edildiği doğrulanmış ancak gerekçesine değinilmemişti.

defolgit
 // hasan kaya
senin ne işin var icrirlikte
bide nato ülkesi türkiye bunu yapmamalı diyorsun.utanmaz adam avrupa birliğine girecek olunca nato ülkesi türkiye demiyorsun.def olun gidin....
23 Haziran 2016 18:36
kız sen alamanyanın neresindensin
 // hursit dilaver
nerde o vize vermeyiz diyen bir kız vardı. hani demirtaşla, can dündarla resimleri olan. o ne der acaba....
23 Haziran 2016 Perşembe 14:25
vesayetin meclisteki temsilcisi.
 // hursit dilaver
almanyadaki partilere bakın iktidarı muhalefeti türkiyeye ateş püskürüyor. bizdekiler ise' niye izin vermedin,babanın malı mı, almanya bizim 2. velinimetimiz 'diye yaygara yapıyor. fark bu işte. onun için şu CHPye verilen ANA MUHALEFET ünvanını kaldırın.o sadece muhalefettir. ve 1960da da zaten hükümetleri çevreleyen vesayet kurumlarına bilgi ve destek için parlamento içindeki temsilcisidir. bunu kafanıza koyun ey AKP..emi....
23 Haziran 2016 Perşembe 14:23
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler