YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'dan rest çeken Erdoğan'a küstah cevap
Almanya Dışişleri Bakanı Walter Steinmeier, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB’ye rest çeken açıklamalarına ilişkin küstah bir cevap verdi. Steinmeier, anlaşmaların devletlerle yapıldığını, şahıslarla yapılmadığını söyledi.
Almanya'dan rest çeken Erdoğan'a küstah cevap
07 Mayıs 2016 / 22:00 Güncelleme: 08 Mayıs 2016 / 00:18

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ‘Terörle mücadele yasasının düzeltilmesi talebi' ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi.

"ANLAŞMALAR DEVLETLERLE YAPILIR"

Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, yaptığı değerlendirmede "Anlaşmalar devletlerle yapılır, şahıslarla değil. Davutoğlu'nun ayrılmasının, göçmenler konusunda bir politika değişikliğine yol açacağını sanmıyoruz. 

Mutabık kalınan hususlar, her iki taraf tarafından da kişilerden bağımsız olarak uygulanmak durumunda” dedi.

"MERKEL VE DAVUTOĞLU BİRLİKTE İYİ ÇALIŞTI"

Alman Hükümet Sözcü Yardımcısı Georg Streiter de, “Avrupa Birliği ve Almanya, gelecekte de bütün taahhütleri yerine getirmeye hazır. 

Aynısını Türkiye'den de bekliyoruz. Başbakanımız bugüne kadar Davutoğlu ve diğer Türk yetkililerle çok iyi çalıştı ve bu iyi ve yapıcı işbirliğinin yeni Türk başbakanı ile de devam etmesini arzuluyor” açıklamasını yaptı.

 

imalatları haricinde biri olunca sapıtıp, ama olmaz ki diyorlar.
 // hursit dilaver
adamlar haklı,kızmayın. bizde modadır. yeni bir başbakan önce tipine göre ya almanyaya,ya amerikaya ya da ingiltereye gider. tekmil mi verir bilemem.her başbakanımızın gönlünde bunlardan biri yatar.bu işböyle ama,şmdilerde böylesini bulamıyorlar.bir tayyip bey çıktı,felekleri şaştı. imalat hatası dediler ama bir türlü torna edip kullanılır hale getiremediler.üstüne üstlük halk da verdikçe oy verdi.batı da çileden çıktı. fetösünden vakıflarına,işadamlarına kadar devreye soktu ama başaramadılar
...
08 Mayıs 2016 Pazar 13:17
Anlaşma
 // Adıyaman'lı Akın
Anlaşmayı Devlet yapar ve Devlet'de bozar. Bu kadar basit....
08 Mayıs 2016 11:23
evet anlaşma devletlerle olur
 // UĞUR MUŞ
deve kuşu olup kafayı kuma gömmenin anlamı yok, sana rest, çeken devletimin başı alaman kafa...
08 Mayıs 2016 Pazar 08:57
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler