YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'dan PKK'ya darbe
Almanya'dan PKK'ya darbe
20 Nisan 2012 15:15
Almanya'nın Karlsruhe kentinde bulunan Federal Başsavcılık, terör örgütü PKK üyesi M.A. ve R.Ö. adlı kişiler hakkında Stuttgart Eyalet Yüksek Mahkemesi'nde dava açtı.

Federal Başsavcılık tarafından bugün yapılan açıklamada, Türk vatandaşı 2 kişi hakkında terör örgütüne üye olmak suçundan, R.Ö. hakkında ayrıca şantaj yapmak suçundan 5 Nisan 2012'de dava açıldığı belirtildi.

M.A'nın 2011'in Temmuz ayına kadar Almanya ve Fransa'da örgütün elebaşılarından olduğu ifade edilen açıklamada, R.Ö'nün de 2011'in Temmuz ayında kadar Almanya'da örgütün elebaşılarından biri olduğu kaydedildi.

Bunun yanı sıra iki zanlının, gençleri terör örgütüne kazandırma çabası içinde olduğu, terör örgütü üyelerinin Kuzey Irak'a yaptığı seyahatlerler için kimlik ve para temin etmeye çalıştığı belirtilen açıklamada, zanlıların, örgüt adına propaganda faaliyetlerinde de bulunduğu bildirildi.

R.Ö'nün ayrıca, bir müzik etkinliğini engellemekle tehdit ederek, organizatörlerden şantaj yoluyla 500 avro aldığı da kaydedildi. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler