YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'dan İsrail'e denizaltı
Almanya'dan İsrail'e denizaltı
17 Temmuz 2014 03:13
Almanya İsrail'e bir tane daha denizaltı satıyor. Üstelik bu denizaltı nükleer denizaltı olarak da kullanılabiliyor.

Almanya Federal Güvenlik Konseyi'nin İsrail'e bir denizaltı satışına daha onay verdiği bildirildi.

Alman Haber Ajansı (DPA) haberine göre, Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel'in ilgili meclis komisyonuna gönderdiği bilgi notunda, İsrail'e bir denizaltı ile Kolombiya'ya iki denizaltının modernizesi için parça ve Mısır'a helikopter yedek parçası satışına izin verildiği ifade edildi.

Geçen ay sonunda Kiel kentinde İsrail'e tezdan üretilen denizaltının maliyetinin 1 milyar avroyu geçtiği, bunun üçte birinin Almanya hükümeti tarafından karşılandığı kaydedildi.

Nükleer denizaltı olarak kullanılabiliyor

Öte yandan, Almanya'nın İsrail'e satışına izin verdiği denizaltının, nükleer denizaltı olarak kullanılabilmesi ülkede tartışmalara neden oluyor. Almanya'nın, İsrail'e daha önce satışına izin verdiği 3 denizaltının da aynı özelliklere sahip olduğu belirtiliyor.

Alman hükümetinin, mayıs ayında silah ihracatlarıyla ilgili Federal Meclis'e bilgi verilmesini kararlaştırmıştı. Bu karar öncesinde ülkede yılda bir kez silah ihracatına ilişkin rapor yayımlanıyordu.

 

03:46
 // misafir
Almanya, Türkiye ye terör ile mücadelede sattığı mg3 leri bile kullanmayı yasaklamaya çalışıyordu. Şimdi ne değişti de israil e nükleer deniz altı satıyor. Adolf Hitler in yaptığı yahudi katliami için özrünü Müslüman lari kolayca öldürsünler diye nükleer denizaltı ile mi diliyor. Rabbim İslam Dünya sına açtığınız belaları sizlerede çevirir elbet. Ne ekiyorsaniz torunlarinizda onu bir gün biçer elbet. Bu gözyaşları sizleride bulur elbet tek dişi kalmış medeniyet....
17 Temmuz 2014 03:46
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler