YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'dan 'Halep'e hava koridoru' önerisi
Almanya'dan 'Halep'e hava koridoru' önerisi
13 Ağustos 2016 13:42
Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier Halep'e hava koridoruyla yardım yapılmasının araştırıldığını söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier Suriye'de rejim ve Rus güçleri tarafından hedef alınan Halep'e insani yardım ulaştırılması amacıyla hava koridorunun açılması önerisini incelediklerini söyledi. 

Steinmeier, Welt am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada Esed rejiminin kendi halkına klor gazı kullanmasını sert şekilde eleştirdi ve Halep'te acil yardıma ihtiyaç duyanlara erişim sağlanması için hava koridoru oluşturulmasını istedi.

YASAKLANMIŞ BOMBALARIN KULLANILMASINI KINIYORUZ

Steinmeier, ''Yasaklanmış varil ya da kimyasal bomba kullanılmasını sert bir şekilde kınıyoruz. Taraftardan sivil halkın korunması için her şeyi yapmalarını talep ediyoruz. 

Halepte olanlar beş buçuk yıllık iç savaşta yeni bir gerilim basamağı. Bize gelen yeni bilgiler, klor gazının suçsuz kadın, erkek ve çocuklara kullanıldığı yönünde.'' dedi.

Almanya'nın BM, ABD ve Rusya ile insani yardım konusunda görüşme halinde olduğunu belirten Steinmeier, BM gözetiminde Halep'e acil insani yardımın nasıl yapılabileceğini değerlendirdiklerini, pazartesi günü Rus mevkidaşıyla bu konuyu ele alacaklarını ifade etti.

Suriye temas grubunun daha önce sistematik olarak insani yardımların gönderilmesinin reddedilmesi durumunda bu yardımların havadan yapılması konusunda anlaşmaya vardığını anımsatan Steinmeier, ''Halihazırda Deyr ez-Zur kentindeki insanların havadan yardımlarla ihtiyacı karşılanabiliyor. 

Eğer Halep'in iki bölümü de yeterince insani yardım alamazsa öncelik tıbbi malzemeler olmak üzere havadan yardım imkanı incelenmelidir.'' dedi.

Steinmeier ayrıca Halep'teki insanların bombalamalar dışında gıda, içme suyu ve ilaç konusunda gün geçtikçe felakete sürüklendiğinin altını çizdi.

SİLAHLAR SUSMALI

Almanya Dışişleri Bakanı, Suriye'de çarpışan taraflara Cenevre'deki müzakerelere dönme çağrısında bulunarak, ''Suriye'nin tamamı için çözüme ihtiyacımız var. Cenevre'de yeni müzakerelere çıkış noktası olması için silahlar susmalı.'' ifadesini kullandı.


AA

şu işgal işini halka anlatın ltf.yoksa TİYATORA derler.
 // hursit dilaver
ortadoğudan 20lerde kovulan almanya tekrar girmek için fırsat kolluyor. ama kürt koridoru ile ,ama esedin sınırları ile..ortadoğuda olmak istiyor.şimdi dr halep için ön aslmak istiyor. halepi kurtaran almanya olacak.inşallah amerika ile yerler birbirlerini.DİKKAT DAEŞLE SAVAŞ 30 YIL SÜRECEKMİŞ. SAVAŞACAK DEVLET 45 ADET..TÜRK İÇSAVAŞI DA BAŞARILSAYDI 4 YIL SÜRECEKMİŞ.sınırda zaten 45 devlet ve kıbrısta ingiliz aportta.kafası çalışan bu dümenlerin türkiye için olduğunu anlar.hükümet bunu anlatsın...
13 Ağustos 2016 Cumartesi 14:59
suriyede 45 devlet var.ama türkiyeyi sokmuyorlar.
 // hursit dilaver
bu alman kınamayı yapmış ama içinden diyordur ki,şu bizim dingiller becerseydi de işgalciler türk halkını gazla, varille öldürüken ben bu kınamayı,AY ÇOCUKLAR AMA AYIP OLUYOR sertliğinde kınasaydım diye hayıflanıyordur.rahmetli B.babam almanlar silah arkadaşımız derdi 60lı yıllarda.aaah enver aah.hep senin yüzünden.bu almanlar dost olur mu.bunlar,ingilizler kudusü aldıklarında bayram ettiler de sen şaşkalmıştın.ALMANLARIN 5 B PROJESİNİ ANLATACAK BİR TARİHÇİ, YOK MU.SAİD ALPSOY ANLATSIN....
13 Ağustos 2016 Cumartesi 14:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler