YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'dan gurbetçi Türklere küstah tehdit
Almanya İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Günter Krings​, 'soykırım' tasarısına evet oyu kullanan Türk milletvekillerine sahip çıktı. Krings, Türk milletvekillerini eleştiren Almanya'daki Türkleri 'oturma iznini uzatmamakla' tehdit etti.
Almanya'dan gurbetçi Türklere küstah tehdit
14 Haziran 2016 / 06:47 Güncelleme: 14 Haziran 2016 / 09:46

Alman Parlamentosu'nda 1915 Ermeni olaylarına ilişkin alınan sözde soykırım kararını destekleyen Türk kökenli 11 milletvekiline yönelik tepkiler Almanya'yı rahatsız etti.

Hristiyan Demokrat Birlik partili İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Günter Krings, milletvekillerine tepki gösteren Almanya'dakiTüklerin oturma iznini uzatmamakla tehdit etti.

DW Türkçe'de yer alan habere göre; Müsteşar Krings, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisini hatırlatarak Türklere, 'aynı düşüncede olmayın' şeklinde küstah bir çağrı yaptı.

Krings, Rheinische Post gazetesine verdiği demeçte, "Bu şekilde düşünen ve konuşan kişiler Almanya'ya ve Alman hukuk düzenine entegre olmamış demektir. Tabii ki bu durum oturma izni ile ilgili kararlarda dikkate alınmalıdır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Almanya'daki 'soykırım' oylamasında evet oyu kullanan Türkleri eleştirerek, "Oradakilerin Türklükle alakası yok, onlar bölücü terör örgütünün Almanya'daki uzantılarıdır" şeklinde konuşmuştu.

 // Mustafa
Alman hukukunu tanimak yada alman halkina entegre olmak bir kisim alman hainlerine köpeklik yapmayi gerektirmez.şunuda unutmasinlar gerçek türkten kalLeş çikmaz. Alman parlementosunda sözde türk kökenli milletvekilleri hem kalLeş hemde Hain ermeniDir....
15 Haziran 2016 00:13
hiç ümitlenmeyin
 // hursit dilaver
öyle bir milletiz ki. kimse bir kuruşunu çekmez.çekerlerse de zaten sınırdışı ederler.almanya malum, en demokrat ve özgürlükçü devletlerden biri..oradakilerin bir kısmı TAM cem özdemir olmuş, bir kısmı YARIM özdemir.. kalanları da özdemir olmaya teşni, çünkü korkaklar.sıkı mı merkel ve murdock medyası onlara neler yapmaz. elbet fırınlara atıp sabun falan yapmazlar..yani ne bilelim.işte iyi niyet.. kanlarında varsa bir şey diyemem tabi.
...
14 Haziran 2016 Salı 16:00
adamın küstahlığına bakın be..can dündardan mı destek buluyor.
 // hursit dilaver
aklıma geldi,ATMA HAMİDİYE ATMA,ŞAPKADA GİYECEYUZ,BAŞIMIZI DA AÇACAYUUZ..nerden mi aklıma geldi.almanlar bu dingilliği yapıp bizi korkutunca.biz hemen AMAN ALAMANYA,İNCİRLİĞİ DE VERECEĞİZ, DİYARBAKIR HAVALİMANINI DA VERECEYİZ,TERÖR KANUNU DA ÇIKARACAĞIZ,SİZİ HEP SEVECEĞİZ demeye başlıyacağız sanki.adam nasıl küstahça konuşuyor. biliyorum,bizimkiler de eyvah yandık diyecekler.geçen dönem hep alttan aldık.çadıra bile bir şey demedik bir de yanından geçtik.çook gevşektik çok..inşallah düzeliriz....
14 Haziran 2016 Salı 15:46
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler