YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'dan FETÖ'cülerle ilgili skandal karar
MİT'in Almanya'ya FETÖ ile bağlantılı 40 kişinin ismini verip yardım istediği, bütün eyaletlerin de bu başvuruyu reddettiği iddia edildi.
Almanya'dan FETÖ'cülerle ilgili skandal karar
20 Ağustos 2016 / 15:34 Güncelleme: 20 Ağustos 2016 / 15:35

Spiegel Online'de yer alan habere göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yurtdışına kaçan FETÖ bağlantılı kişilerin Almanya'da takip edilmesi ve Türkiye'ye iade edilmesi konusunda Alman Dış İstihbarat Teşkilatı BND'den yardım talep etti.

40 İSİM VERİLDİ

Habere göre, Türkiye 15 Temmuz darbe girişiminin ardından şu ana kadar Almanya'ya takip edilmesi için kırk kişinin ismini verdi.

Üç kişinin de iade edilmesi için başvuru yaptı. Terör örgütüne bağlı kişi ve kurumların incelenmesi konusunda Berlin Büyükelçiliği elçi müsteşarı Ufuk Gezer Alman dışişlerine birçok kez talepte bulundu.  

11 EYALETE BAŞVURULDU, HEPSİ REDDETTİ

Ayrıca, başta Kuzey Ren Vestfalya, Hessen ve Saksonya olmak üzere 11 eyalet hükümetine de örgütün takibi konusunda başvuru yapıldı.

Spiegel Online, başvuru yapılan eyaletlerin tamamının Türkiye'nin isteğini reddettiğini yazdı.

Almanya
 // Adıyaman'lı Akın
Önceleri Fransa ve Belçika idi şimdi Almanlar liderliğe oynuyor....
20 Ağustos 2016 20:54
 // Vatan
İyilikten maraz doğar kimseye iyilik yapmayacaksın.Siyasiler uyumayın!!...
20 Ağustos 2016 20:48
MlT VE KARŞlSlNDA ➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Kuyruklarından birbirine bağlanmış haçTasmalı bir nice İT. Bu durumda ne yapmalı MİT?!? Aslında yapılacak çok şey var ammaaa, bilmem bunu başara bilir mi bizim MİT!! Ne buyurursunuz sayın Hakan FİDAN!!!...
20 Ağustos 2016 Cumartesi 16:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler