YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'dan Erdoğan'a  sürpriz destek!
Almanya'dan Erdoğan'a sürpriz destek!
17 Aralık 2017 15:30
Almanya'daki en güçlü Yahudi lobisi olan Almanya Yahudiler Merkez Konseyi eski Başkanı Heinz Galinski'nin kızı Evelyn Hecht Galinski, Yahudi Cemaati'nin tanınmış siması, Erdoğan'a bu konuda destek verilmesini istedi.

Almanya'daki en güçlü Yahudi lobisi olan Almanya Yahudiler Merkez Konseyi eski Başkanı Heinz Galinski'nin kızı Evelyn Hecht Galinski, İsrail'e ateş püskürdü.

Facebook hesabı üzerinden açıklama yapan Galinski, Erdoğan'ın İsrail siyasetini ise destekledi. Galinski, AB'nin sustuğu, Arap Ligi'nin de sadece yüzeysel bir açıklama yaptığı dönemde sadece Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail'i doğru tarif ettiğini belirtti. Yahudi Cemaati'nin tanınmış siması, Erdoğan'a bu konuda destek verilmesini istedi.

ERDOĞAN'A DESTEK VERİN

Galinski, "Sadece Erdoğan, İsrail'in gerçekte çocukları öldüren bir terör devleti olduğunu dile getirdi. Erdoğan Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmaması için elindeki tüm imkanlarla mücadele etmek istiyor. Almanya ve AB Erdoğan'a bu konuda destek vermeli" dedi.

 

SABAH

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler