YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'dan 15 Temmuz itirafı: Daha hızlı gitmek gerekiyordu
Almanya'dan 15 Temmuz itirafı: Daha hızlı gitmek gerekiyordu
28 Ağustos 2016 19:42
Almanya Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Gabriel, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimiyle ilgili, "Daha hızlı gitmemiz gerekiyordu, aynı gün veya ertesi gün" ifadelerini kullandı.

Almanya Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sigmar Gabriel, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, Türkiye'ye destek için daha hızlı gidilmesi gerektiğini söyledi.

Alman hükümetinin darbe girişimine daha hızlı şekilde tepki vermesi gerektiğini belirten Gabirel, Almanya'nın Türkiye'ye olan 'duygusal desteğini' çok daha güçlü şekilde göstermemiş olmasından duyduğu pişmanlığı dile getirdi.

Gabriel, "Daha hızlı gitmemiz gerekiyordu, aynı gün veya ertesi gün. Sadece kanlı, başarıya ulaşmayan darbe girişiminin tehdit ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'a değil, muhalefet partilerine olan desteğimizi göstermek için de gitmeliydik" dedi.

Almanya'da yaşayan Türk kökenlilerin kendilerini 'reddedilmiş' hissettiğini belirten Gabriel, "Bunu Alman olarak anlamak zor, biz kafanın yönettiği insanlarız" dedi. Gabriel ayrıca, "Türkiye'nin Erdoğan'la karıştırılmaması gerektiğine dikkat edilmeli" şeklinde konuştu.

AB'YE TÜRKİYE ÇAĞRISI!

Türkiye'ye duygusal desteği daha önce ve güçlü şekilde göstermeleri gerektiğini ifade eden Gabriel, "Daha hızlı gitmek gerekiyordu. Aynı gün veya ertesi gün" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile yaptığı üyelik müzakerelerine de değinen Gabriel, AB'nin üyelik perspektifi konusunda Türkiye ile görüşmeleri sürdürmesini istedi.

yalancı
 // ali bertan
Olm yalancısınız...
29 Ağustos 2016 07:49
Geliyoruz gidiyoruz, sizi evde bulamayruk
 // Rasim DUMAN
"Türkiye'nin Erdoğan ile karıştırılmamasına dikkat edilmeli" ve "...biz, kafanın yönettiği insanlarız". Evet, bu iki cümle, Almanlar'ın bakış açısını isbâta kâfi geliyor. Ne tâvzihe, ne te'vile, ne de tercümeye ihtiyâç var ; gayet sârih ve net. Esasen bütün Batı Dünyası'nın meselelere ve bize bakış açıları budur. Gene içlerinde en "net" ifâdeleri, Almanlar beyân ederler. İngilizler öyle değildir ; kollarını boynunuza attıkları zaman, hançerlemek için hazırlanıyorlar demektir....
28 Ağustos 2016 Pazar 21:24
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler