YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'daki katliamın korkunç detayı
Almanya'daki katliamın korkunç detayı
13 Eylül 2009 18:46
Almanya'da Mart ayında cinnet geçirip okul basarak 15 kişiyi öldüren, ardından polisle girdiği çatışmada ölen Tim K'nın olaydan 7 hafta önce babasıyla birlikte bin adet kurşun satın aldığı ortaya çıktı
Stuttgart Savcılığı'nın olayla ilgili hazırladığı dava dosyası 27 dosya ve 16 bin sayfadan oluşuyor. İddianamede Tim K.'nın babasının 50. yaş günü için babasıyla birlikte bin kadar kurşun satın aldığı bilgisi de yer aldı. İddiaya göre, saldırgan genç babasıyla birlikte adına sipariş verdi ve kurşunların parasını kendisi ödedi.

İddianamene ayrıca K.'nın psikolojik tedavi gördüğü ancak psikologlar tarafından K.'da herhangi bir cinnet emaresi tespit edilmediği belirtildi. İddianame dikkat çeken bir başka nokta ise, K.'nın kız öğrencilerle problemli olduğu, kızlar tarafından aşağılanma ve baskıya maruz kaldığı yönündeki bilgiler.

K.'nın olaydan bir gün önce porno film izlediği ve şiddet içeren bilgisayar oyunları oynadığı da kesinleşti. K.'nın odasında da insanlardan nefret ettiğine yönelik ifadeler içeren notlar da iddianameye girdi.

Stuttgart yakınlarındaki Winnenden kasabasında 11 Mart günü okulunu basan 17 yaşındaki Tim K, çoğunluğu kız öğrenci ve bayan öğretmenler olmak üzere 15 kişiyi öldürmüştü. Okul arkadaşlarını kurşun yağmuruna tutan cani genç olay yerinden kaçmış bir alış veriş merkezinin otoparkında polisle girdiği çatışmada ölmüştü. Olaydan sonra gencin babasının bir atıcılık kulübüne üye olduğu ve oğlu ile birlikte sık sık bu kulüpte atıcılık talimleri yaptığı ortaya çıkmıştı.
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler