YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'da utanç görüntüleri
PKK'nın başı Cemil Bayık’ın görüntülü mesajının yayınlanmasına izin verdi. Terör örgütü PYD’nin başı Müslim ve HDP Eşbaşkanı Demirtaş da sahnedeydi...
Almanya'da utanç görüntüleri
04 Eylül 2016 / 12:02 Güncelleme: 04 Eylül 2016 / 12:10

Köln'de 31 Temmuz'daki Demokrasi Mitingi'ne Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın video konferansla bağlanmasını mahkeme kararıyla yasaklayan Almanya, terör örgütü PKK’nın aynı kentteki mitinginde, örgütün başı Cemil Bayık’ın görüntülü mesajının yayınlanmasına izin verdi. Terör örgütü PYD’nin başı Müslim ve HDP Eşbaşkanı Demirtaş da sahnedeydi...

Almanya'nın Köln kentinde “Kürt Festivali” adı altında düzenlenen miting, terör örgütü PKK’nın şovuna dönüştü. Teröre destek mitingi halini alan gösteri, Türkiye’yle Almanya ilişkilerinde yeniden gerginliğe yol açacak görüntülere sahne oldu. 

Almanya’daki Türklerin 15 Temmuz darbe girişimini protesto için 31 Temmuz’da miting düzenlendiği Duetzer Rıhtımı’ndaki mitinge binlerce örgüt sempatizanı katıldı. Müzik gruplarının da sahne aldığı mitingde, terör örgütünün Kandil sorumlularından Cemil Bayık’ın görüntülü mesajının ekrana yansıtılmasına Almanya tarafından müsaade edildi.

PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG’nin Eşbaşkanı Salih Müslim de sahnede bir konuşma yaptı. Müslim konuşmasında Türkiye’ye hakaretlerde bulundu. Almanya böylece Demokrasi Mitingi’nden 5 hafta sonra terör örgütü olarak kabul ettiği PKK’nın lider kadrosu veyandaşlarına mesaj izni vermiş oldu.

BAYRAKLARA İZİN VERİLDİ 

PKK mitingi öncesi Köln Polis Şefi Jürgen Mathies, PKK’nın Almanya tarafından terör örgütü olarak kabul edildiğini hatırlattı ancak mitingde Abdullah Öcalan resimlerinin taşınmasına izin vereceklerini söyledi. Mathias bu izne rağmen “PKK sembollerinin taşınmasına izin vermeyeceğini” belirtti. Yaklaşık 1000 Alman polisin görev yaptığı mitingde, terör örgütü üyelerinin Öcalan resimlerinin yanı sıra PKK ve YPG bayraklarını taşıdığı görüldü. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da mitingde konuşma yaptı.

‘BİRLİKTELİK BÖYLE Mİ OLUYOR?’

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya’nın Köln’de PKK mitingine izin vermesine tepki gösterdi.

Gösterinin PKK’nın kolu olan Nav- Dem adlı örgüt tarafından düzenlendiğini ve bu örgütün, Almanya’da PKK gibi yasaklı durumda olduğunu belirten Yeneroğlu, “Her gün siviller ve güvenlik güçleri PKK bombalarıyla kurban ediliyorlar. Terörle mücadelede Türkiye’yle birliktelik böyle mi oluyor?” diye sordu.

Yeneroğlu, insan hakları söz konusu olduğunda Türkiye’ye sürekli parmak sallayan politikacıların, PKK’ya karşı umursamaz tavırlarını devam ettirdikleri sürece güvenilir olmaktan uzak olacaklarına işaret etti.

DARBE KARŞITI MİTİNGDE BAĞLANTI YASAKLANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 31 Temmuz’daki Demokrasi Mitingi’ne video konferans yöntemiyle bağlanması Almanya Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla engellenmişti. Alman siyasetçiler de Türkiye’deki siyasal tartışmaların Almanya’daki Türk toplumunu etkileyeceğini iddia ederek mahkemenin bu kararına destek vermişlerdi.

1-20160904120254.jpgPKK’lı terörist Bayık, Köln’deki PKK mitingine görüntülü mesaj gönderdi.
 
ÇOCUKLARA OYUNCAK SİLAH!

2-20160904120254.jpg
PKK mitinginde çocukların ellerine oyuncak silah verilmesi tepki çekti.
 
DEMİRTAŞ ALMAN LİDERLE KATILDI

3-547.jpg
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ve Alman Sol Parti Genel Başkanı Bernd Riexinger de gösteride yer aldı.
 
MÜSLİM KONUŞMA YAPTI

4-327.jpg
PKK bayraklarının ön planda olduğu, Öcalan lehine sloganların atıldığı mitinge, Avrupa turunda olan terör örgütü PYD Eşbaşkanı Salih Müslim de katıldı.

 

HABERTÜRK

 // Ahmet
Kandilde 1100 alman vatandaşı boşuna yokmuş. Almanya = pkk...
04 Eylül 2016 22:20
90 yıldır kandırdılar
 // muammer
tarihimizi bile bize doğru öğretmedler ali top at veli topu tut başka birşey yok ama artık neslde bazı gerçekleri görmeye başladı ama ben demokrasinin sınırsız olanını görmedim sadece benim ülkemde var,eğer birbuülkede demokrasi varsa önce CNN sora fox tivi başta olmak üzere bazı ülke aleyhine çalışan ajanlarrın çalıştığı basını kapatırım demokrasi ülkeye ihanet değildir,hiçbir ülkede de yoktur bu satlmış uşaklarıda gereğini yaparım okadar....
04 Eylül 2016 Pazar 14:40
1
 // 1
Yafes'in torunu Allah yolunda olan orduyu Bu Fitneci ahlak düşmanı şeytan yaveri bunlar mı durduracak? Türkler sadece kardeşleri tarafından bölünmüştür yıkılmıştır biz bunlara kardeş demiyoruz bilginize Onlar sizin kardeşiniz. ...Allah zaferi Yolunda olanlara nasip etsin......
04 Eylül 2016 14:01
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler