YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'da silahlı saldırı: Çok sayıda ölü var
Almanya'nın Münih kentindeki bir alışveriş merkezine düzenlenen silahlı saldırıda 10 kişi ölürken, 3'ü ağır 16 kişi de yaralandı.
Almanya'da silahlı saldırı: Çok sayıda ölü var
23 Temmuz 2016 / 02:44 Güncelleme: 23 Temmuz 2016 / 07:24

Almanya'nın Bavyera eyaletinin Münih kentindeki bir alışveriş merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı, 18 yaşında İran asıllı bir Alman'ın gerçekleştirdiği bildirildi.

Münih Emniyet Müdürü Hubertus Andrae, düzenlediği basın toplantısında, soruşturma kapsamında yerel saat ile 20.30'da alışveriş merkezinin yakınında intihar eden bir kişinin cesedinin bulunduğunu söyledi.

Andrae, görgü tanıklarının ifadeleri ve kamera kayıtlarının değerlendirmesi sonucu failin bu kişi olduğunu belirlediklerini aktardı.

Soruşturmaya göre, failin 18 yaşında İran asıllı bir Alman olduğunu bildiren Andrae, "Başka kişilerin bu olaya karıştıkları yönünde ipucumuz yok." dedi.

Olayda, saldırgan dahil 10 kişinin öldüğünü açıklayan Andrae, 3'ü ağır olmak üzere 16 kişinin yaralandığını ve bunlardan bazılarının çocuk olduğunu dile getirdi.

Andrae, saldırının 3 kişi tarafından gerçekleştirildiği iddiasına ilişkin, "Bazı kişiler olay yerinden araçlarıyla hızla ayrıldı ve bunlardan şüpheli duyuldu ancak olayla hiçbir ilgileri yoktu." diye konuştu.

"Saldırgan çifte vatandaş"

Saldırının neden gerçekleştirildiğine dair şimdilik bir bilgi bulunmadığına değinen Andrae, failin 2 yıldır Münih'te yaşadığını anlattı.

"Failin şimdiye kadar poliste bir kaydı yok." diyen Andrae, bu kişinin hem Alman hem de İran vatandaşlığına sahip olduğu bilgisini verdi. 

Andrae, saldırganın önce bir restoranın önünde, daha sonra "Olympia Einkaufszentrum" adlı alışveriş merkezinde insanlara ateş ettiğini, ardından kaçtığını belirtti.

Olayda hayatını kaybedenlerin kimliğine ilişkin herhangi bir açıklama yapmayan Andrae, öncelikle aileleri ve yakınlarına bilgi verilmesi gerektiğini ifade etti.

Hubertus Andrae, özel timinde bulunduğu yaklaşık 2 bin 300 polisin saldırıyla ilgili görev yaptığını sözlerine ekledi.

 

AA

Hep ondan...
 // Metin Irmak

Ey!... batı denen burnu kaf dağında olanlar. Siz hep böyle,kendinizi sütten çıkmış ak kaşık olarak görüp,kendi gözünüzdeki çöple uğraşaçağınıza,başkasının gözündeki çöple uğraşırsanız,bize,töreristlere uyğulanan kanunları yumuşatarak düzenleyin derseniz,Allah'ın sopası yok,böyle başınıza gelincede,melun melun bakar durursunuz böyle......
23 Temmuz 2016 Cumartesi 14:42
Endişeliyiz alamanya;
 // Abdullah
Endişeliyiz alamanya;
fettoşu aklamaya çalışma sana da saldırırlar böyle
her kim ise.!!!...
22 Temmuz 2016 Cuma 21:15
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler