YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'da mehteranlı Ramazan Festivali
Almanya'da mehteranlı Ramazan Festivali
20 Haziran 2015 09:50
Almanya'da düzenlenen Ramazan Festivali'nde renkli görüntüelr meydana geldi. Mehteran Takımı'nın aldığı Ramazan Festivali Alman vatandaşların da ilgisini çekti.

 Almanya'nın Köln kentinde ilk kez düzenlenen ramazan festivali mehter marşı eşliğinde başladı.  Hollanda Mehteran Takımı, açılış töreninde Köln'de vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Ramazan festivali kapsamında bir ay boyunca 14 bin metrekare alanda 76 esnaf, stant kurdu. Festival alanında çay, kahve, salep gibi geleneksel içecekler sunuldu.Festival kapsamında Türkiye'den gelen sanatçıların da konser vereceği öğrenildi.

Ramazan festivalinde stant açan esnaftan Yaşar Çelik, ilk iki günün yağmurlu olması nedeniyle beklenen ilgiyi göremediklerini belirterek, "İnşallah hem ramazan hem de festival hayırlı olur" dedi.

Tüm İslam aleminin ramazan ayını kutlayan esnaf Hüseyin Sarıkaya da "Güzel bir festival, ikinci gün olması ve yağmurdan dolayı katılım az ama inanıyorum ki birkaç gün sonra burası dolacak. Tüm Müslüman aleminin ramazanını kutluyor, tüm savaşların sona ermesini diliyorum" diye konuştu.
Köln'deki ramazan festivali bayram sonuna kadar sürecek.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler