YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'da kurulan Türk partisine baskı
Almanya'da kurulan Türk partisine baskı
05 Ekim 2016 09:24
Demorkrasi ile övünen Almanya'da Türklerin kurduğu partiye baskılar devam ediyor. Almanya Demokratlar Birliği (ADD) Genel Başkanı Remzi Aru, soyyal medya ve banka hesaplarının kapatıldığını söyledi.

Almanya’da yaşayan bir grup Türk kökenli tarafından kurulan Almanya Demokratlar Birliği (ADD) Genel Başkanı Remzi Aru, partisini ilk olarak Kuzey Ren Vestflaya'da mayıs ayında yapılacak eyalet meclisi seçimlerine katılacağını söyledi. 

Aru, partisinin çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, ADD'nin kurulduğunu ve şu an bölgelerdeki teşkilatlanmayı sürdürdüklerini belirtti. 

Personel seçimine ilişkin kararlar aldıklarını ifade eden Aru, tecrübeli insanların zamanı olmadığını, vakti olanların ise tecrübesi bulunmadığından personel seçiminin zor geçtiğini dile getirdi.

"İlk olarak gelecek yıl mayıs ayında yapılacak Kuzey-Ren Vestfalya Eyalet Meclisi seçimlerine katılmayı hedefliyoruz." diyen Aru, ardından eylül ayında olacak genel seçimlere gireceklerini ifade etti. 

Aru, tüm bölgelerde hem kadın hem de gençlik kollarıyla geniş şekilde teşkilatlanmayı sürdürdüklerini kaydetti. 

- "Hesaplar kapatılıyor"

Parti çalışmalarında bazı engellemelerle karşılaştıklarını aktaran Aru, "Sosyal medya ve banka hesaplarımız kapatılıyor." diye konuştu. 

Aru, en son bir bankada ADD partisinin açtığı hesabın çelişkili gerekçelerle kapatıldığını, bu konuyu mahkemeye taşıdıklarını belirtti. 

Bankaya parti tüzüğünü ve diğer belgeleri verdiklerine, hesap açıldıktan sonra da internet sayfası üzerinden bu hesap ilepartiye üye olmaçalışması başlattıklarına işaret eden Aru, bu kapsamda söz konusu hesaba önemli miktarda para da yatırıldığını kaydetti. 

Söz konusu bankada diğer partilerinin de hesabı bulunduğunu belirten Aru, hesabın kapatılmasının ADD partisinin çalışmalarını engellemek için yapıldığını savundu. 

Aru, daha öncede sosyal medya hesaplarının gerekçe gösterilmeden kapatıldığına dikkati çekti. 

Mali konularda saydam olacaklarını vurgulayan Aru, bölgelerden toplanan üye aidatlarının yüzde 80’inin bu bölgedeki çalışmalar için kullanılacağını bildirdi.

Aru, bu konuda hassas olduklarını ifade ederek, "Paranın nereye gittiğini, ne zaman harcandığını hemen söyleme imkanımız olacak." dedi. 

Kendilerine Türk kökenlilerin yanı sıra Almanlar ile Boşnak, Makedon ve Araplar kökenlilerin de destek verdiğini anlatan Aru, uzun vadede Almanya'da yüzde 25 oranında bir oy potansiyeli yakalama imkanı bulduklarını kaydetti.

Etiketler: , ,
 // Ustura
Madem almanya Türklerin kurduğu partinin hesaplarını kapatıyor, medya ile bağlantısını koparıyor, bu kadar şehidimiz gazimiz var, biz niye terörist bir partinin hesaplarına el koyamıyoruz, medya ile ilişkisini koparamıyoruz, AB nin tanımladığı demokrasiyi yesinler, dünyada bundan böyle 15 temmuz demokrasisi ders olarak okutulmalı...
05 Ekim 2016 09:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler