YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'da istifa şoku!
Almanya'da istifa şoku!
17 Şubat 2012 10:53
Bild Gazetesi'ne baskı yaptığı ve gazeteci Kai Diekmann'ı telefonla tehdit ettiği belirtilen Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, baskılara dayanamayarak istifa kararı aldı...

Bugün öğle saatlerinde istifa kararını açıklayacağı öğrenilen Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff hakkındaki iddialar ülkenin bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Bir tanıdığından çok uygun koşullara aldığı ev kredisiyle ilgili tartışmalar durulmadan, bu konudaki haberi yayınlamaması için Bild gazetesine baskı yaptığı ortaya çıkan Cumhurbaşkanı Wulff, yasalara aykırı hiçbir şey yapmadığını ve göreve beş yıllığına seçildiğini söyleyerek, istifa taleplerini geri çeviriyordu.

Wulff, Diekmann’ı haberin yayınlanmasının Körfez Ülkeleri'ne yaptığı geziden dönene kadar, yani bir gün ertelenmesi için aradığını belirtmiş ve gazeteyi aramasının nedeninin son günlerde medyada bahsedildiği gibi eleştirel bir haberin yayınlanmasını engellemek olmadığını öne sürmüştü.

"Arkadaşlardan borç alınabilmeli"
Cumhurbaşkanı Wulff ayrıca aldığı kredi ve tatil gezilerinin arkasında olduğunu savunmuş ve arkadaşlardan borç almanın mümkün olmadığı bir ülkenin Cumhurbaşkanı olmak istemediğini söylemişti. Bununla da yetinmeyen Alman Cumhurbaşkanı, BW Bank'tan aldığı kredinin normal koşullarda alındığını, herkes gibi faiz riskini kendisinin taşıdığını ve bundan hiçbir ekstra yarar sağlamadığını öne sürmüştü. (Radikal)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler