YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'da Erdoğan'ın halka telekonferansla hitap etmesine izin verilmedi!
Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle bağlanıp kurulacak dev ekrandan katılımcılara hitap etmesi mahkeme kararıyla engellendi.
Almanya'da Erdoğan'ın halka telekonferansla hitap etmesine izin verilmedi!
31 Temmuz 2016 / 01:13 Güncelleme: 31 Temmuz 2016 / 01:14

Almanya'nın Köln kentinde düzenlenecek olan "Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi"ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle bağlanıp halka hitap etmesi "Almanya Anayasa Mahkemesi" kararıyla engellendi.

Darbeye Karşı Demokrasi Platformunun bugün saat 15.00'te Deutzer Werft'te düzenleyeceği mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle bağlanıp kurulacak dev ekrandan halka hitap etmesine müdahale geldi. Köln polisinin güvenlik gerekçesiyle buna izin vermemesi üzerine, platform önce yerel mahkemeye, ret cevabı alınca da bir üst mahkemeye başvurdu.

Üst mahkeme de, polis lehine karar verince, karar gün içinde Anayasa Mahkemesine taşındı. Almanya Anayasa Mahkemesi de Köln polisini haklı bularak, daha önce verilen mahkeme kararlarını onadı.

'KABUL EDİLİR BİR TARAFI YOK'

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sırakaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Hukuk açısından bu kararın kabul edilebilir bir tarafı yok. Siyasi bir karar olduğu çok net. Demokrasilerde insanların fikirlerini ve düşüncelerini iletmemeleri veya buna imkan sağlanmaması manidar bir tutum." dedi.

Sırakaya, "Bizler bu karara katılmasak da, mahkemenin kararına göre hareket edeceğiz. Platformunun kesinlikle kanuni çerçevenin dışında hareket etmemesi gerektiği yönünde olan düşüncemizi belirtmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

 

AA

Neden mi?...
 // Metin Irmak
Neden mi?.Çünkü ne Almanya ,ne ABD ve diğerleri,bizi müttefik olarak halen bir türlü görmüyorlada ondan.Bu iki yüzlülerin esas müttefik olarak gördükleri ,malum(!) çevreler...Allah'ım,Kah'arınla çümlesini kahreyle amin......
31 Temmuz 2016 Pazar 20:10
 // Zeki
CB herhangi bir tv kanalında halka hitap şeklinde konuşsun, oradaki lerde o tv kanalını açsınlar, basın özgürlüğü ne durumda onuda görelim...
31 Temmuz 2016 14:09
OSMANLIYI RAHMETLE ANIYORUZ
 // Fenasi Kerem
Nereden nereye Osmanlı neden hiç boş durmamış, bunların tepesinden hiç inmemiş şimdi daha net anlaşılıyor

İçimizdeki Osmanlı ruhunu tekrar canlandıracak elektro şok etkisi yapacak bir lidere ihtiyaç var Sayın Erdoğan bu liderlerden birisi ama enerjisi kalem pil gibi malesef...........................


Çünkü 14 yıllık batı sevdası bitmedi 53 yıldır ab kapısında bekliyoruz açık açık söylüyorlar yine utanmıyor kapıda bekliyoruz

Ak partinin AB sevdasını herkes bilir politikası bellidir.......
31 Temmuz 2016 Pazar 14:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler