YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'da bir yangın şoku daha!
Almanya'da bir yangın şoku daha!
12 Mart 2013 12:38
Almanya'da bir Türk'ün işlettiği pastanede bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı.

Almanya'nın Baden-Württemberg Eyaletindeki Mannheim şehir merkezinde hizmet veren Paşa Saray Pastanesinde pazar günü gece yarısı meydana gelen yangın korkuya neden oldu. Nedeni henüz belirlenmeyen yangının elektrik kontağından kaynaklandığı sanılıyor.

Pazar günü gece saat 22.30 sularından meydana gelen yangını çevre sakinlerinin itfaiyeye bildirmesi sonucu olay yerine gelen yangın söndürme ekipleri yangını kontrol altına aldı. Olayda can kaybı ve yaralanma olmadığı fakat 100 ila 150 bin Euro maddi hasar olduğu bildirildi. Saray Pastanesi sahibi Fahri Durmuş, tek tesellilerinin yangında can kaybının olmaması olduğunu belirterek, "Yangının neden çıktığı araştırılıyor. Büyük ihtimalle elektrikten çıkan kısa devre sonucu meydana geldiğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Yangın sebebiyle bir süre müşterilerine hizmet veremeyeceklerini ifade eden Fahri Durmuş, "Mucbir sebeplerden kaynaklanan yangın sonucu herhangi bir can kaybı olmamıştır. Fakat bazı Alman kanallarında verilen haberlerde can kaybı ve yaralanma olduğu konusundaki bilgiler asılsızdır. İşletmemizdeki yangında herhangi bir yaralanma olmamıştır. Sadece satış kısmında kısmen hasar oluşmuş durumda. En kısa zamanda tadilatlar yapılarak tekrar hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.

Mannheim’de Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde ardı ardına yangın çıkması bölgedeki Türk vatandaşları telaşlandırmakta. Bir Türk kahvehanesi ve çiğ köfte işletmesinde de aynı gün yangın çıkması akılları karışmasına neden oldu.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler