YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'da 8 Türk yangında can verdi
Almanya'nın Stuttgart kenti yakınlarındaki Backnang kentinde çıkan yangında ölen Afyonlu anne ve yedi çocuğunun dumandan zehirlenme ve yanma soncu hayatını kaybettiği bildirildi.
Almanya'da 8 Türk yangında can verdi
10 Mart 2013 / 17:49 Güncelleme: 10 Mart 2013 / 18:21

Polis sözcüsü, yangında bir kadının ve 6 ay ile 17 yaşları arasında olan 7 çocuğunun hayatını kaybettiğini, cesetlerin evin birinci katında bulunduğunu belirtti.

Yangının arızalı olan bir sobadan çıktığının tahmin edildiğini ifade eden polis sözcüsü, yangının aşırı sağcılar tarafından yapılan bir kundaklama olduğu yönünde şimdilik bir ipucunun bulunmadığını söyledi.

Yangın sırasında büyük anne, dayı ve 11 yaşındaki bir erkek çocuğun itfaiye tarafından evin balkonundan kurtarıldığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Yangın çıkan evin altında Türk-Alman Kültür derneğinin bulunduğu ifade edilirken, burasının eski bir deri fabrikası olduğu kaydedildi.

Yangın sırasında evde bulunmayan baba Sami Soykan'ın fenalık geçirdiği ve hastanede sakinleştirilmeye çalışıldığı bildirildi.

Baden-Württemberg eyaletinin İçişleri Bakanı Reinhold Gall ve Türkiye'nin Stuttgart Başkonsolosu Mustafa Türker Arı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici bugün olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Ailenin yakınlarından alınan bilgiye göre, hayatını kaybeden Afyonlu anne Nazlı Özkan Soykan'ın (40) ikinci kez evlendiği belirtildi.

Yangında ölen çocuklardan 17 yaşındaki Hatice Oruç'un annenin ilk evliliğinden olduğu ifade edilirken, hayatını kaybeden Soykan ailesinin üyeleri şöyle: Yılmaz (14), Abdulkadir (8) İzzet (7) Yasin (6) Ahmet (3) ve Murat ( 6 ay).

Öte yandan Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu da incelemelerde bulunmak üzere olay yerine geleceği kaydedildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler