YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya İncirlik'te kalacak mı?
İncirlik Üssü'ndeki Alman askerleriyle ilgili açıklama yapan Alman Savunma Bakanı, 'İncirlik'teki görevimiz sürecek' dedi.
Almanya İncirlik'te kalacak mı?
17 Eylül 2016 / 19:34 Güncelleme: 17 Eylül 2016 / 19:37

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Türkiye ile siyasi konulardaki bazı anlaşmazlıklara rağmen, Alman askerlerinin İncirlik Üssü'ndeki görevlerine devam edeceğini söyledi.

"MÜSLÜMAN ASKERLER VAZGEÇİLMEZİMİZ"

Funke Medya Grubu'na demeç veren Ursula von der Leyen, Alman ordusunda görev yapan Müslüman askerlerin önemine işaret ederek, ''Dış ülkelerdeki misyonlarımızda yaklaşık 170 Müslüman kökenli asker görev yapıyor ve bunlar vazgeçilemez'' dedi.

Savunma Bakanı, söz konusu Müslüman askerlerin dil ve kültür bilgileri sayesinde görev bölgelerindeki halkla iletişimin kolaylaştığını vurguladı. Alman ordusunun yaklaşık yüzde 15'inin göçmen kökenli askerlerden oluştuğunu ifade eden Von der Leyen, bunlar arasında Türk, Afrika ve Arap kökenliler ile Rusya'dan gelen Almanların çoğunlukta olduğunu kaydetti.

"ALMAN ASKERLERİ İNCİRLİK'TE GÖREVİNE DEVAM EDECEK"

Ursula von der Leyen, Almanya ile Türkiye arasındaki siyasi konulardaki bazı anlaşmazlıklara rağmen, Alman askerlerinin İncirlik Hava Üssü'ndeki görevlerine devam edeceğini belirtti.

Alman bakan, "NATO üssünden askerlerin çekilmesinin terörizme karşı ortak mücadeleyi zayıflatacaktır" dedi. Türkiye'nin, Alman milletvekillerine İncirlik Hava Üssü'ndeki Alman askerlerini ziyaretlerine izin vermemesinin ardından neden askerlerin çekilmediği sorusuna ise von der Leyen, "Çünkü bu sadece IŞİD'in yararına olurdu" cevabını verdi.

Almanlar
 // Adıyaman'lı Akın
Defolup gitsinler, kim bilir ne plan peşindeler....
18 Eylül 2016 12:10
DEMEDİ DEMEYİN DE
 // hursit dilaver
örtadöğudan kövulan almanya tekrar hamle yapıyör.YENİ DARBE İLE,kıbrista bekleyen 10.000 ingiliz,ve hatayda sınırda bekleyen 5000 şii hizbullah askeri ile,YENİ almanlar ulkeyi işgal hazırlığında.tabi bizim tv ve medya hiiiç bu işi könuşmaz.çunku MEDYA MERKEL VE MURDÖCH MEDYASI.bizimiler de maalesef işin ciddiyetinde değil.BÖGAZIN ÇEMBERE ALINDİĞİ HARİTAYA BAKIN.BÖGAZDAKİ VİLLALARDA AVRUPANIN, KÖNTLARI,LÖRDLARI,MAJESTELERİ ALTESLERİ YAŞAYACAK.sahipleri de örada hizmetçi yada kağıt töplayıcısı.....
18 Eylül 2016 Pazar 11:34
darbe ölaydı, böğaz villa sakinlerine uzulecektik yani.
 // hursit dilaver
uzmeyin almanları ve almancıkları.elbet incirlikte kalacaklar ve de binlerce asker de getirip, bizi köruyacaklar.örada yatakhaneler falan yapacaklar.yani epey asker getirecekler.mutlu ölun işte.bakın bugun almanyada turkiye ve tayyip ey hakkında buyuk yuruyuşler yapılacakmış FETÖ himayesinde.hatta avrupanın pek çök şehrinde..almanlar döstumuzdur.öyle ermeni tasarısı diye,spigelin kapagı diye kendinizi sıkmayın.darbe başarılsaydı,böğaz yalılarında kaç alman öturacaktı.bunu planlayın....
18 Eylül 2016 Pazar 11:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler