YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya Dışişleri'ne provokatif Ayasofya sorusu
Almanya'da bir gazeteci, Dışişleri Sözcüsü Schaefer'a, "Türkiye'de 80 yıl sonra Ayasofya'nın cami olarak kullanılmak istenmesinin tesadüf mü olduğuna inanıyorsunuz?" sorusunu yöneltti.
Almanya Dışişleri'ne provokatif Ayasofya sorusu
10 Haziran 2016 / 21:18 Güncelleme: 10 Haziran 2016 / 21:19

Almanya'da bir gazeteci, Dışişleri Sözcüsü Schaefer'a, "Türkiye'de 80 yıl sonra Ayasofya'nın cami olarak kullanılmak istenmesinin tesadüf mü olduğuna inanıyorsunuz?" sorusunu yöneltti. Schaefer soruya, "Ayasofya'nın kullanımının Türkiye'nin meselesi olduğunu söylemek lazım" yanıtını verdi.

Schaefer, Federal Basın Evi'nde düzenlenen basın toplantısında, bir gazetecinin, "Türkiye'de 80 yıl sonra Ayasofya'nın cami olarak kullanılmak istenmesinin tesadüf mü olduğuna inanıyorsunuz" şeklindeki soruya, Ayasofya'nın yüzyıllar boyunca cami olarak kullanıldığını, kendisinin neye inandığının ise önemli olmadığı yanıtını verdi.

"Prensip olarak, Ayasofya'nın kullanımının Türkiye'nin meselesi olduğunu söylemek lazım." diyen Schaefer, Ayasofya'nın aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunduğunu ve kullanımının da dünya kültür mirası statüsüne dokunulmadan yapılmasını dilediklerini bildirdi.

KİM OLUYOR
 // CEM
Bu Türkiyenin meselesi hiç bir batı ülkesini ilgilendirmez.Halt etmiş bu soruyu sormakla....
11 Haziran 2016 Cumartesi 00:40
diyanete duyurulur..
 // hursit dilaver
bu da tayyip beye nasip olacak tabi.yoksa başka cesur kim var.alamut kalasından birileri gelip mi açacak sandınız..neyse,sırları var bu işin, gununu bekliyelim.benim kanal a daki osman hocamlardan dileğim..her yatsı namazından sonra okunan amenerresulunun son ayetindeki FENSURNA ALEL KAVMİL KAFİRİN ayetinin cemaatle beraber söylenmesinin sağlanması..bunu bizim cemaat maalesef kös dinler. bari manasını da ,imam ya da muezzin baştan söylesin de ne okuduklarını bilsinler.cemaatimiz farkına vara.....
11 Haziran 2016 Cumartesi 00:16
 // Akif
En yakın zamanda açılacak inşallah...
10 Haziran 2016 21:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler