YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman vekillerden Türkiye'ye küstah tehdit
Alman vekillerden Türkiye'ye küstah tehdit
02 Temmuz 2016 06:31
Alman Savunma Bakanı Fikri Işık'la görüştü, ancak İncirlik konusunda istediğini alamadı. Yeşiller ise küstahlığa devam ediyor.

İncirlik'teki Alman askerlerini ziyaret eden Savunma Bakanı Von der Leyen'in, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile görüşmesi somut bir sonuç vermedi.

İncirlik Üssü’ndeki Alman askerlerinin Alman Federal Meclis üyeleri tarafından ziyaret edilmesine Türkiye’nin izin vermemesi ile tırmanan gerginlik sürüyor.

İki bakan arasında basına kapalı yapılan görüşmenin ardından Von Der Leyen mevkidaşı Işık ile “zorlu konularda da konuşmaya devam edecekleri” yönünde diplomatik bir açıklama yaptı.

"SOYKIRIM" DESTEKÇİSİ PARTİLERDEN TÜRKİYE'YE KÜSTAH TEHDİT

Konu Alman iç siyasetinde de tartışılmaya devam ediliyor.

Büyük Koalisyon'un ortağı Sosyal Demokrat Parti'nin savunma sözcüsü Rainer Arnold “NATO'da kurallar geçerlidir ve birbirimize karşılıklı olarak kapıları kapamamız söz konusu olamaz. Aksi takdirde ittifaktaki ortaklığımızı sorgulamak zorunda kalırız” şeklinde konuşurken, Yeşiller Partisi Federal Milletvekili Tobias Lindner, Türk hükümeti Alman milletvekillerine karşı sert tavrını sürdürdüğü takdirde Alman askerlerinin derhal Türkiye'den geri çekilmesi çağrısında bulundu.

 

ne olduki
 // muammer
yıllardır başta abd olmak üzere ülkemize hep müstemleke gibi gördünüz,parayla verdiğiniz tankları bile nerede nasıl kullanacağımızı bize talimat verdiniz ama artık o günler geride kaldı insan hakları,kominizmle mücadele dernekler,atatürkcü düşünce dernekleri kurdurarak ülkemizde hainler yatiştirdiniz artık yater kanemiciler...
02 Temmuz 2016 Cumartesi 10:55
 // Sami
Zannedersinki alman askerler koruyo Tùrkiyeyi, çekin ulen askerinizi ve pis ellerinizi canim memleketimden...
02 Temmuz 2016 05:08
bunlar ne dediğini bilmiyorlar herhalde
 // hasan pala
yıllardır türkiye de terör faaliyetlerinde bulunan katilleri saklıyor, her hürlü silah ve para yardımını yapıyorsunuz, destek oluyorsunuz. bizimde bunları sorgulama zamanımız gelmiştir inşaallah....
02 Temmuz 2016 03:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler