YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman vekilden PKK'ya belge hizmeti!
Almanya'nın Sol Partili Federal Milletvekili Katrin Kunert'e PKK'ya hükümete ait gizli belgeler sızdırdığı gerekçesiyle savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.
Alman vekilden PKK'ya belge hizmeti!
05 Ekim 2015 / 06:59 Güncelleme: 05 Ekim 2015 / 12:46

Savcılık sözcüsü, konuyla alakalı bir soruşturma bulunduğunu ve soruşturmanın sürdüğünü doğruladı. Katrin Kunert ise belgenin fotoğrafını çekerek üçüncü kişilere verdiği iddialarını yalanladı

Almanya’nın başkenti Berlin’de savcılık, hükümete ait gizli belgeleri PKK’ya sızdırdığı gerekçesiyle Sol Partili Federal Milletvekili Katrin Kunert hakkında soruşturma başlattı. Die Welt Gazetesi’nin haberine göre, Kunert, Türkiye’nin Suriye’deki muhalif gruplara yaptığı silah sevkıyatı konusunda Federal Parlamento’da soru önergesi verdi. Hükümetin verdiği yanıt ise, “gizli” ibaresiyle, Federal Parlamento Gizli Bilgileri Koruma Bölümü’ne teslim edildi. Gazete, sadece milletvekilleri ile bazı çalışanların görebilme yetkisinin olduğu gizli belgenin fotokopisinin geçen ağustos ayında Türkiye’de yayın yapan PKK’ya yakın bir gazete ve sol yayın yapan bir gazetede yayımlandığını yazdı.

Welt Gazetesi haberinde şu cümlelere yer verdi: “Söz konusu belgenin fotokopisinin ya da fotoğrafının çekilmesi ve içeriğinin kamuoyuna açıklanması yasaktı. Belgenin basına sızdırılması konusunda Sol Partili Federal Parlamento Milletvekilleri zan altında bulunuyor. Savcılık sözcüsü, konuyla alakalı bir soruşturma bulunduğunu ve soruşturmanın sürdüğünü doğruladı. Katrin Kunert ise belgenin fotoğrafını çekerek üçüncü kişilere verdiği iddialarını yalanladı.

 

HABERTÜRK

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler