YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman ırkçılar mültecilere saldırdı!
Almanya'nın Saksonya Eyaletine bağlı Clausnitz şehrinde mültecilerin yurda yerleşmesini istemeyen ırkçılar sert tepki gösterdi. Aralarında çocukların da bulunduğu mültecileri otobüsten çıkaran polisler sert davrandı.
Alman ırkçılar mültecilere saldırdı!
20 Şubat 2016 / 22:18 Güncelleme: 20 Şubat 2016 / 22:23

Almanya’nın Saksonya eyaletinde aşırı sağcıların sığınmacılara gösterdiği tepkiler, korkuya kapılan sığınmacıları ağlattı.

Bir otobüs içerisinde Clausnitz’e getirilen sığınmacılar, aşırı sağcı bir grup tarafından otobüsün önü kesilerek ırkçı söylemlerle yuhalandı. İnternete düşen videoda, çoğu kadın ve çocuklardan oluşan sığınmacıların, atılan sloganlar ve kalabalığın olası saldırıları karşısında korkudan ağladıkları görülüyor.

Bir başka videoda ise, bir saati aşkın bir süre boyuncu ırkçı protestolara maruz kalan sığınmacıların onları koruması gereken polis tarafından da çekiştirilerek indirildikleri görülüyor. Bir polis memurunun korku içindeki sığınmacı çocuğunun ensesinden tutup çekerek yurda götürmesi, buna karşın ırkçılara müdahale etmemesi tepkilere neden oldu.

DHA

 // Gazi
İki yüzlü batının terörü kınaması gerçekten alay gibi, herşey ortadayken bunlar kimi kandırıyor şunu bilsinlerki,NE yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır...
21 Şubat 2016 07:53
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler