YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman hükümetinden Deutsche Welle’ye destek
Alman hükümetinden Deutsche Welle’ye destek
08 Eylül 2016 09:05
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile yaptığı röportaj kasetlerine el konulduğunu öne süren Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle’ye Alman hükümetinden destek geldi.

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, hükümetin DW’nin kasetlerin iadesini istemesine destek verdiğini söyledi. “Basın özgürlüğü bizim için pazarlık konusu yapılamayacak kadar değerli bir husus” ifadelerini kullanan Seibert, bunun sadece Almanya içerisinde değil, Almanya dışı için de geçerli olduğunu belirtti.

Alman basınına yansıyan haberlere göre, Alman Büyükelçisi Martin Erdmann, Çarşamba günü (bugün) konu hakkında Türk hükümet yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Erdmann’ın Bakan Kılıç’ın ofisinden bir yetkiliyle de telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.

Michel Friedman, DW adına Conflict Zone adlı programı için Bakan Kılıç ile Pazartesi günü röportaj gerçekleştirmiş, ancak röportaj DW ile bakanlık arasında tartışma konusu olmuştu.

illa da ezikliğimizi gösterecekmiyiz yahu.
 // hursit dilaver
almanları çök şımartıyörsunuz. siz gidin bakalım almanyada merkele ya da başkanları gak guka bir laf edin bakalım. hapiste kaybölursunuz.şimdi körkup ö bantı verirsiniz. yöksa vize vermezler di mi.. çöcuk kandırır gibi yahu.. bu kadar EZİK ÖLMAYIN.SÖRUN,BASIN ÖZGURLUĞU VAR DA, TAYYİP BEY NİYE KÖNUŞAMADI..FETÖCULARA LAF EDENLERİ NİYE KARAKÖLA ÇAĞIRDINIZ. NERDE FİKİR HURRİYETİ.. biz kendimizi kandırmıyalım.almanların da öyuncağı ölmayalım. bakın adamlar diklenmeye hiç alışkın değiller..EZİLMEYİN...
08 Eylül 2016 Perşembe 12:21
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler