YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman gazetesinden küstah çağrı: Erdoğan vazgeçsin
Alman Gazetesi Süddeutsche Zeitung, haddini aşarak 'Erdoğan barış istiyorsa başkanlık sisteminden vazgeçer' yorumunda bulundu.
Alman gazetesinden küstah çağrı: Erdoğan vazgeçsin
09 Ağustos 2016 / 00:57 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 00:58

FETÖ'nün darbe girişimi başarısız olduktan sonra, dünkü tarihi Yenikapı mitingine 5 milyonu aşkın insanın katılması özellikle Alman medyasını çıldırttı.

‘Süddeutsche Zeitung' isimli bir gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha fazla yetki ve iktidar talep etmesine gerek olmadığı görüşünü savunarak, "Erdoğan barış istiyorsa başkanlık sisteminden vazgeçer" dedi.

ERDOĞAN HAKKINDA KÜSTAH İFADELER

Haddini iyice aşan gazete Erdoğan hakkında küstah ifadeler kullanarak, adeta Erdoğan karşıtı bir militan gibi propaganda yaptı.

Gazetede yer alan ifadeler şöyle:

“Kemalist CHP ile sağ milliyetçi MHP miting davetine icabet etmekle Cumhurbaşkanı'na yakınlık göstermiş oldular. Erdoğan bu kadar dar görüşlü ve tavşan yürekli olmasaydı, HDP'yi de kürsüye davet ederdi. Türk iç politikasındaki miladın işareti işte o zaman verilmiş olurdu.

Mamafih ülkeye biraz olsun barış umudu veren her davranış büyük sevinç uyandırıyor. Şimdi sıra Erdoğan'da. Barış istiyorsa, başkanlık sisteminden vazgeçer. Onun daha fazla iktidara ihtiyacı yok.”

 // alim
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
09 Ağustos 2016 15:50
 // ali
almanya ne oldu oyuncagin elindenmi alindi....
09 Ağustos 2016 13:03
 // alisan
alman bild gazetesi siz dunyada en irkci miletsiniz 7 milyon yahudiyi belcikada tek bir firinda paletli firinda bir taraftan canli oteki taraftan kul cikyordu o kuleri goturup camurlu olan berlin sokaklarina doktunuz camur kurusun diye ey serefs bild gazetesi siz nasil utanmadan berlin sokaklarinda gezersiniz en buyuk serefsiz siyonist siniz irkcisiniz serefsiz bi miletsiniz alla belanizi versin nalet olsun sizlere...
09 Ağustos 2016 12:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler