YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman Dışişleri o vekilleri uyardı: Türkiye'ye gitmeyin!
Alman Dışişleri Bakanlığı, sözde Ermeni soykırımı kararına "evet" oyu veren 11 Türkiye kökenli milletvekiline yakın zamanda Türkiye'ye gitmeme uyarısında bulundu.
Alman Dışişleri o vekilleri uyardı: Türkiye'ye gitmeyin!
11 Haziran 2016 / 19:22 Güncelleme: 11 Haziran 2016 / 19:23

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU), Sosyal Demokrat Parti (SPD), Sol Parti ve Yeşiller'den toplam 11 Türkiye kökenli milletvekili Ermeni soykırımı karar tasarısına “evet” oyu vermişti. 

Bu milletvekilleri, oylamadan sonra büyük tepkiler toplayarak ölüm tehditleriyle karşı karşıya kalmışlardı.

ALMANYA TÜRKİYE'YE GİTMEYİN UYARISI YAPTI

Der Spiegel'in haberine göre, Alman Dışişleri Bakanlığı Türkiye kökenli milletvekillerine güvenlikleri için garanti verilemeyeceğinden dolayı bir süre Türkiye'ye gitmemelerini tavsiye etti.

CDU'lu milletvekili Cemile Giousouf, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında Türkiye'den gelecek tepkileri daha önceden tahmin ettiğini, ancak ailesine hakaret edileceğini hesaba katmadığını söyledi.

 // Ismail Kalender
Sakın gelmesinler Aileleride gelmesin Canları Cehenneme...
12 Haziran 2016 00:15
ben desem de siz bunları içeri alırsınız..bilirim sizi..
 // hursit dilaver
sınırdan geri gönderin. yoksa ciddiye alınmazsınız. o clodia ruth falan da sınırdan hatta uçaktan inmeden aynı uçakla geri gitsin. kendisine kumanya da verin ki aç bıraktılar demesin. ötekiler de aynı. asla ulkeye girmemeliler. onlar dogrudan CHP ya da HDP ye giderler. BEN BİLİRİM. CHPLİLER BUNLARI HAVA LİMANINDA KARŞILAR..maalesef karşılıyacak ta.. almanlara göbekten bağlılar. yoksa oraya tekrar hangi yuzle giderler di mi..zaten o cem denilen adamla enseye tokat bunlar..bilirim ben bunları.....
11 Haziran 2016 Cumartesi 20:05
şerr ittifakı kaybedecek !
 // Abdullah
Bütün bu olanları neticesinde bin senedir islamiyetin bayraktarlığını bu Kahraman milletin uykuda olan hamiyetlerini tahrik edecektir....
11 Haziran 2016 19:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler