YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman devlet televizyonundan Türkiye provokasyonu
ARD'nin, Merkel hükümetinin bir soru önergesine verdiği yanıtı çarpıtarak "Türkiye'ye terör örgütlerine destek veriyor" ifadelerini kullandı
Alman devlet televizyonundan Türkiye provokasyonu
17 Ağustos 2016 / 00:54 Güncelleme: 17 Ağustos 2016 / 07:21

Muhalefetteki Sol Parti'nin soru önergesine yanıt veren Almanya İçişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, "Mısır'daki Müslüman Kardeşler, Hamas ve Suriye'deki silahlı muhalif gruplara destek verdiğini" özellikle 2011 yılından itibaren "Türkiye'nin Ortadoğu bölgesindeki İslamcı gruplar için bir merkez haline geldiğini" iddia etti.

Haberde yer verilen hükümete ait metinde, bu gruplar için “terör örgütü" nitelendirilmesi yapılmazken, Türkiye'ye yönelik olarak da herhangi bir iddia ya da suçlama yer almadı.

'SON DAKİKA' HABERİYLE ÇARPITTILAR

Buna rağmen Alman kamu kanalı ARD'nin, “son dakika" haberinde, "Alman hükümetinin Türkiye'nin 'terör örgütlerine' destek verdiğini düşündüğünü" iddia etmesi dikkati çekti.

ARD televizyonu, "HAMAS'ın Avrupa Birliği'nin terör örgütleri listesinde olduğu"nu belirterek haberini temellendirmeye çalıştı.

Alman hükümetinin, önceki haftalarda, basın mensuplarının ısrarlı soruları karşısında, "Türkiye'nin DAEŞ'e destek verdiği" iddialarını geri çevirmesi ve "Hükümetin elinde bu iddiaları destekleyecek bir bilgi olmadığını" söylemesi ise ARD'nin haberinde görmezden gelindi.

PKK'YA SAHİP ÇIKAN DAĞDELEN'İN GÖRÜŞLERİYE YER VERDİLER

Alman birinci televizyonunun haberinde, son dönemde Türkiye aleyhtarlığıyla bilinen ve terör örgütü PKK'ya sahip çıkan açıklamaları nedeniyle tepki çeken Sevim Dağdelen'in görüşlerine yer vermesi ise eleştiri topladı.

Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Dr. Johannes Dimroth, akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu haberin, Sol Parti tarafından verilen soru önergesine yanıtın yalnızca bazı bölümlerine işaret ettiğini bildirdi.

Gizlilik derecesine sahip olduğu için yanıtın içeriğini kamuoyu ile paylaşamayacağını belirten Dimroth, İçişleri Bakanlığının ilgili dairesinde vuku bulan bir yanlışlık nedeniyle Dışişleri Bakanlığının görüşü alınmadan metne son şeklinin verildiğini kaydetti.

İçinde olan
 // CEM
Her kes içinde olanı söylermiş.ARD de de bunu yapmış...
17 Ağustos 2016 Çarşamba 13:00
abd ve avrupa
 // muammer
şunu herkez iyi bilmeliki başda abd ve avrupa olmaz üzere bu ülkeler kendilerini dünyanın kralı zannediyor ve başta afrika ve orta doğudada müslümanları birbirine kırdırarak saltanatlarını sürdürmek istiyorlar ama artık arap uyandı,biz ülke olarak,ırak,afganiztan,libya ve suriyede oynanan oyunları biliyoruz,sizi feto kurtaramaz ancak kurtarırsa allah kurtarır ama allah zalimleri korumaz,vatikan destekli faşistler artık sizede allah huzur vermeyecek inşallah....
17 Ağustos 2016 Çarşamba 12:20
 // Erol
Terör örgütlerine dhkpc ye yıllık bütçenden pay ayıran sen değilmisin melek yüzlü şeytan. Pkk yı barındıran onlara vip muamele yapan sen değilmisin melek yüzlü şeytan ....
17 Ağustos 2016 12:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler