YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman dergisinden itinayla provokasyon
Alman dergisinden itinayla provokasyon
15 Eylül 2016 21:27
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Türkiye'de yaşananlara ilişkin olarak gerçeği yansıtmayan bilgilerin yer aldığı özel bir sayı hazırlayan Alman Der Spiegel, gelen sert tepkiler üzerine açıklama yaptı.

15 Temmuz hain girişiminin ardından Türkiye'de hukukun çiğnendiğine dair yaygara koparan Alman medyası, Türkiye karşıtı algısını sürdürüyor. Almanya'da haftalık yayımlanan ve Türkiye düşmanlığıyla tanınan Der Spiegel dergisi, Salı günü piyasaya çıkan Türkiye özel sayısında büyük bir hadsizliğe imza atmıştı.

'İtina ile hazırlıyoruz' yalanı

Gelen sert tepkiler üzerine açıklama yapan Genel Yayın Yönetmeni Klaus Brinkbäumer, "Türkiye hakkındaki haberlerimiz itinayla hazırlanmaktadır ve doğrudur" dedi. Brinkbäumer, "Türkiye ne kadar gazeteciyi hapse attı? Türk hükümetinin basın özgürlüğü anlayışını kesinlikle benimsemiyoruz" diye konuştu.

Derginin özel Türkiye sayısının kapağında diktatör olarak tanımlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, arka planda da minareleri füze biçiminde resmedilen bir cami yer alıyordu. Başlık olarak "Yangın Yeri Türkiye" ifadesini kullanan dergi, daha küçük harflerle üst başlık olarak da "Bir Ülke Özgürlüğünü Yitiriyor" ifadelerine yer vermişti.

 // Ahmet.A
Darbeci hayinleri ve onları yönlendiren şeytan akıl hangi hukuka göre bu darbeyi hadda işgal girişimini yaptı....
16 Eylül 2016 17:14
Sisiyi niye destekledilee
 // hasan pala
Bu adamlar bizim özgürlügümüzü bizden daha mı çok dününüyorlar?: ))...
15 Eylül 2016 23:49
Sisiyi niye desteklediler.
 // hasan pala
Bu adamlar bizim özgürlügümüzü bizden daha mı çok dününüyorlar?: ))...
15 Eylül 2016 23:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler