YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman basınından skandal mesaj
Gazze saldırılarına adeta kör gözlere bakan Alman basınından bu kez de Erdoğan için skandal bir mesaj geldi.
Alman basınından skandal mesaj
03 Ağustos 2014 / 23:14 Güncelleme: 03 Ağustos 2014 / 23:17

Gezi olayları sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhindeki haberleri ile öne çıkan Der Spiegel dergisi bu ay yine Erdoğan kapağıyla çıktı.

Her defasında Türkiye’ye kin kusan mesajları ile öne çıkan Alman medyası işi bir adım daha ileri götürdü. Almanya’da Cumhurbaşkanlığı seçimi için başlayan oy kullanımlarını etkilemek isteyen dergi, Erdoğan giderse Türkiye’nin özgür olacağı mesajını verdi. 16 sayfalık Türkçe ekiyle çıkan derginin kapağında Erdoğan yer aldı. Kapakta “Erdoğan Devleti” başlığı yer alırken Başbakan’ın fotoğrafının Ayasofya Müzesi ve Türk bayrağı fotoğrafı ile verilmesi dikkat çekti.

Frankfurt'u görmeyip, Gezi'yi manşetten düşürmemişlerdi

Frankfurt ve Hamburg’da yaşanan olayları ve polisin orantısız şiddetini görmezden gelen Alman medyası, Gezi süresince Türkiye’yi manşetlerden düşürmemişti.

İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamı da görmezden gelen medya, hatta Almanya Başbakanı Angela Merkel’in “İsrail’i destekliyoruz” cümlesine paralel bir yayın politikası izlemişti. Fakat ülkenin önde gelen dergilerinden Der Spiegel, Türkiye’de bir korku imparatorluğu varmış imajı çizerek Almanya’da bulunan 3 milyon gurbetçinin Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy kullanırken bu durumu göz önünde bulundurmasını istedi.

 

cda7d506-4a40-4691-a716-4456122128e4.jpg

 

İHA

DEDELERİ HİTLER KIZARDI
 // A.SAĞ
Dedeleri hitler hortlayıp gelse bu andavallılara -kendi ülkenize bakın Türkiyeden size ne ? derdi ve de İsraili savunmayın onların kanı bozuk derdi:-)...
04 Ağustos 2014 Pazartesi 08:42
alınmamalı
 // fatih
almayın arkadaşım bu dergiyi Ülkeni karıştırmaya çalışıyor almayın......
04 Ağustos 2014 06:24
alınmamalı
 // fatih
almayın arkadaşım bu dergiyi Ülkeni karıştırmaya çalışıyor almayın......
04 Ağustos 2014 06:24
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler