YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman Bakanın önerisi şok etti!
Alman Bakanın önerisi şok etti!
17 Ocak 2016 11:07
Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble sığınmacı kriziyle mücadeleye mali kaynak sağlamak için AB çapında ek benzin vergisi uygulaması önerdi. Öneri farklı kesimlerce tepkiyle karşılandı.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble sığınmacı kriziyle mücadelede gereken mali kaynağı sağlamak için AB çapında ek benzin vergisi uygulamasını önerdi. Schäuble Süddeutsche Zeitung'a verdiği demeçte "Schengen dış sınırlarını hemen şimdi güvence altına almamız gerekiyor. Bu sorunun çözümü maddi kaynak yetersizliği nedeniyle başarısızlığa uğramamalı" diye konuştu.

PARTİLERDEN TEPKİ

Öneriye Hristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) Genel Başkan Yardımcısı Julia Klöckner, Sol Parti meclis grubu başkanı Sahra Wagenknecht ve Almanya'nın en büyük otomobil kulübü ADAC'den tepki geldi.

‘SAVUNALACAK YANI YOK'

Vergi gelirlerinin rekor düzeyde olduğuna ve bütçe fazlasına dikkat çeken CDU Genel Başkan Yardımcısı Julia Klöckner, sığınmacıların faturasının yaşadığı ve çalıştığı şehir arasında gidip gelmek zorunda olan sürücülere çıkarılmasının savunulacak yanı olmadığını kaydetti.

‘ZENGİNLER YERİNE SÜRÜCÜLERİN ELİNİ CEBİNE ATMASINI İSTİYOR'

Sol Parti meclis grubu başkanı Sahra Wagenknecht ise Twitter üzerinden paylaştığı mesajda "Schäuble aklını kaçırmış. Sığınmacılar için zenginler yerine sürücülerin elini cebine atmasını istiyor" ifadelerini kullandı.

‘PARA TALEP ETMEK ÇÖZÜM DEĞİL'

Benzin fiyatlarının şu an düşük olmasının benzine zam için bahane olarak kullanılmaması gerektiğini belirten ADAC'den de yine sadece sürücülerden para talep edilmesinin çözüm olmadığı açıklaması yapıldı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler