YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ALİYEV orduya talimat verdi
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'la yaşanan çatışmalarda kullanılan silah ve mühimmatın yerine yenilerini koyacak.
ALİYEV orduya talimat verdi
04 Mayıs 2016 / 20:16 Güncelleme: 04 Mayıs 2016 / 23:47

Askeri bir karara imza atan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'da Ermenistan'la yaşanan çatışmalarda kullanılan silah ve mühimmatın yerine yenilerini koyuyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Rusya ve diğer ülkelerden alınan çeşitli silah, araç ve mühimmatın ordunun kullanımına verildiği bildirildi.

ASKERİ BİRLİKLERE TAKVİYE GELİYOR

Açıklamada, "Cephe hattında yerleşen askeri birliklere takviye yapıldığı, uzun süreli savaş operasyonları için rezerv güçlerin oluşturulması yönünde çalışmaların devam ettirildiği" de kaydedildi.

Ermenistan ordusunun nisan ayı başında Azerbaycan sivil yerleşim birimlerini ateş altına almasının ardından, Azerbaycan ordusu da aynı şekilde cephe hattında karşı saldırı başlatmıştı. Azerbaycan ordusu, Ağdere, Terter, Ağdam, Hocavend ve Fuzuli bölgelerinde başlatılan operasyonlarda, bazı stratejik bölge ve yerleşim birimleri işgalden kurtarılmıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler