YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aliyev: Hiçbir güç beni bu yoldan döndüremez
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, bazı dış çevrelerin halkının iradesini kırarak Azerbaycan'ı kendi çıkarları için kullanmayı amaçladıklarını söyledi.
Aliyev: Hiçbir güç beni bu yoldan döndüremez
15 Eylül 2016 / 17:24 Güncelleme: 15 Eylül 2016 / 17:25

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yeni eğitim yılının başlaması dolayısıyla ziyaret ettiği bir okulda yaptığı konuşmada, Azerbaycan'ın güçlü bir ülke olduğunu ve kendi imkanlarına güvenerek ileriye gittiğini belirtti.

Dünyada kendi olanaklarıyla yaşayan ülkelerin fazla olmadığını söyleyen Aliyev, hiç kimseden yardım almadan yaşadıklarını, bundan dolayı da her bir Azerbaycanlının gurur duyması gerektiğini kaydetti.

Bugün Azerbaycanlıların kaderinin kendi ellerinde olduğunu vurgulayan Aliyev, gelişmeyi güçlü kılmak için vatanseverlik ve milli değerlerin önemli rolü olduğunu söyledi.

BAZI DIŞ ÇEVRELER İSE BİZE DİKTE ETMEYE ÇALIŞIYOR

Ülkesinin dünyadaki öneminin arttığına dikkati çeken Aliyev, "Bizim işimize karışmak isteyenlerin sayısı da az değil. Bizim amacımızla onların amacı örtüşmüyor. Biz bağımsızlık, özgürlük ve halkımızın refahını amaçlıyoruz.

Bazı dış çevreler ise bize dikte etmeyi, Azerbaycan halkının iradesini kırmayı, daha sonra da Azerbaycan'ı kendi çıkarları için kullanmayı amaçlıyor. Bu ise bizim için felaket olur." dedi.

HİÇBİR GÜÇ BENİ BU YOLDAN DÖNDÜREMEZ

Dışarıdan yönetilen ülkelerin dağıldığını, dış baskıya karşı direnç gösteremeyen ülke ve halkların yok olduğunu hatırlatan Aliyev, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Son 10 yılda Ortadoğu'da milyonlarla insan hayatını kaybetti. On milyonlarla insan sakat kaldı, ülkesini terk etti. Ülkeler, altyapıları yok oldu. Bunu yapanlar dış güçlerdir. Bizim gençlerimiz de bu gerçekleri bilmelidir.

Kendi yolumuzla gittiğimiz için, kimseye baş eğmediğimiz için, ulusal çıkarlarımızı koruduğumuz için ve halkın çıkarlarını her şeyden üstün tuttuğumuz için bize baskılar artıyor. Bugün ben bu politikayı yürütüyorum ve hiçbir güç beni bu yoldan döndüremez."

 // Ahmet
15 temmuzdan beri şimdi , yeni gördüm bu abiyi. Yaşıyormuş demekki ?? :)). İki dövlet , bir millet diyordu 15 temmuz akşamına kadar. Sonra kal geldi. Konuşan yerleri ağrıyordu herhalde....
15 Eylül 2016 22:54
...
 // ARSLAN
İŞTE AZERBEYCANIN ERDOĞANI...
15 Eylül 2016 Perşembe 18:09
 // Mustafa
Elçibey olabilir misin?...
15 Eylül 2016 17:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler