YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alışveriş için birbirlerini ezdiler
Alışveriş için birbirlerini ezdiler
24 Kasım 2012 10:16
ABD'de 'Black Friday' (Kara Cuma) olarak adlandırılan ve mağazaların büyük indirimler yaptığı Şükran gününden sonraki ilk Cuma, her sene olduğu gibi yine alışveriş çılgınlığına dönüştü.

Ülkedeki firmaların elektronikten tekstile birçok üründe yüzde 80'lere varan indirim yaptığı alışveriş merkezlerinde insanlar adeta birbirlerini ezdi. Amerikalılar, indirimli ürünlere yoğun ilgi gösterdi. Yaşanan izdihamlar sebebiyle çok sayıda müşteri yaralandı, güvenlik görevlileri zor anlar yaşadı.

ABD'nin en büyük alışveriş merkezi olan Minneapolis'teki Mall of America'nın sözcüsü, gece yarısından beri 30 binden fazla kişinin alışveriş yaptığını belirtti. Ulusal Perakende Federasyonu, 'Kara Cuma'da 147 milyon Amerikalının alışveriş merkezlerine gittiğini bildirdi.

Dünyanın en büyük perakende şirketi Wal-Mart, Perşembe akşamından Cuma sabahına kadar 1,3 milyon televizyon, 1,3 milyon oyuncak bebek, 250 bin adet bisiklet satışı yapıldığını, Perşembe akşamı itibariyle açık olduğu ilk 4 saatte her saniye 5 bin ürün satıldığını duyurdu.  Cihan

 


 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler