YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akılalmaz güvenlik ihlali
Akılalmaz güvenlik ihlali
04 Mart 2010 16:38
Genelkurmay Başkanlığının binasına hiçbir kontrolden geçmeden girmeyi başardı.

İsrail Genelkurmay Başkanlığının Tel Aviv'deki binasına hiçbir kontrolden geçmeden girmeyi başaran bir İsrailli, daha sonra fark edilince gözaltına alındı.

Ynet haber sitesinin haberine göre, ismi açıklanmayan 36 yaşındaki Tel Avivli, dün, Kirya olarak adlandırılan Genelkurmay Karargahına herhangi bir engelle karşılaşmadan girdi. Binada yaklaşık 100 metre ilerleyen İsrailli daha sonra fark edilerek, gözaltına alındı.

Aynı şahsın birkaç hafta önce de aynı şekilde karargaha girdiği, Genelkurmay Başkanının odasının yakınlarında yakalandığı, polise teslim edildiği, ancak bu olayın gizli tutulduğu, şüphelinin de neden binaya girdiği konusunda bilgi vermediği belirtildi.

Geçen yaz da Genelkurmay Başkanlığında görevli bir asker Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi'nin odasına girerek, kredi kartı bilgilerini çalmış, bunları kullanmasının ardından yakalanmıştı.

Ynet, İsrail Silahlı Kuvvetleri'nin en hassas noktasındaki güvenlik ihlallerinin, ordunun güvenlik önlemleri konusunda soru işaretleri doğurduğunu ifade etti. AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler