YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdeniz’de sular ısınıyor
Dünyanın en büyük doğalgaz rezervlerinden biri Doğu Akdeniz’in altında yatıyor. Trilyonlarca metreküplük rezervin değeri 100 trilyon dolar. Bundan pay alabilmek için herkesin gözü burada.
Akdeniz’de sular ısınıyor
08 Aralık 2015 / 08:15 Güncelleme: 08 Aralık 2015 / 08:28

Mısır açıklarında bulunan ve dünyanın onlarca yıl ihtiyacını karşılayacağı öngörülen doğal gaz rezervi yüzünden çok büyük bir gerginlik yaşanıyor.

İnsanlar bu gerginliğin Suriye yüzünden olduğunu düşünüyor ama işin aslı, değeri trilyon dolarları bulan doğal gaz kaynakları.

Uzmanlar bunun son 70 yılın en büyük sinir savaşı olduğu konusunda birleşiyor.

Resmi açıklamalara göre Doğu Akdeniz’deki rezervin büyüklüğü trilyonlarca metreküp. Maddi değerinin ise 100 trilyon doları bulduğu iddia ediliyor. 

Bölgede Türkiye’nin 34 savaş gemisinin yanı sıra 13 Rus, 3 ABD, 5 Fransa, 2 İtalya savaş gemisi var.  İngiltere, Belçika, İspanya, Kanada, Yunanistan, Hollanda ise birer gemi ile Akdeniz’deler.

Uzmanlar, bölgede bulunan 63 geminin yeni bir dünya savaşına bile yol açabileceğini belirtiyor. Nükleer başlıklı denizaltılar, füzeler, uçak gemileri ve en modern savaş uçakları tetikte bekliyor.

Herkesin iştahını kabartan trilyonluk doğalgaz rezervi yüzünden, ilk hazırlıkları İsrail yaptı. İsrail, Kıbrıs Rum kesimi ve Yunanistan ile bu amaçla gizli anlaşmalar yaptı. Yunan adaları da İsrail askeri üssüne döndü.

 

BUGÜN

 // Malik Yahşi
Hepsinin müslümanlara karşı, özellikle Türkiye'ye karşı buraya akın ettiğini neden görmek istemiyorsunuz? Aslında düşman görünen herkesin müslümanlara karşı bir olduklarını, hatta müslüman bildiğimiz İran'ın da bize karşı siyonist-haçlı ittifakına destek olduğunu neden dillendirmiyorsunuz? Bizimle müttefik olanların en dar zamanda bizi safdışı etmek için yalnız bırakacaklarını görmüyor musunuz?...
08 Aralık 2015 09:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler