YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de toplu istifa
AK Parti'de toplu istifa
31 Mayıs 2010 14:56
İsrail'in yardım malzemesi taşıyan gemilere düzenlediği saldırıya AK Parti'li vekiller istifayla tepki gösterdi.

TBMM Sanayi ve Enerji Komisyonu Başkanı AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, TBMM İsrail Dostluk Gurubu'nda AK Partili üye kalmadığını bildirdi.

Çelik, yaptığı açıklamada, İsrail'in insani yardım taşıyan gemilere saldırmasını 'vahşet' olarak nitelendirdi. İsrail'in Gazze saldırısı sonrasında İsrail Dostluk Gurubu'nda AK Partili vekil kalmadığını belirten Çelik diğer partilere mensup milletvekillerinin de büyük çoğunluğunun bu guruptan ayrıldığını söyledi.

İsrail'in tavırlarından sonra artık bu dostluk gurubunun anlamı kalmadığını ifade eden Çelik, "Bildiğim kadarıyla zaten Gazze olayından sonra bu gurup işlevini yetirmişti. TBMM'den de tamamen kaldırılmış olabilir." diye konuştu.

"İSRAİL'İN YAPTIĞI BİR VAHŞET"

İsrail'in insani yardım taşıyan gemilerdeki insanlara bile saldırmasına büyük üzüntü duyduklarını ve bunun toplumla infiale sebep olduğunu kaydeden Çelik şöyle konuştu. "İsrail'in yaptığı bir vahşet. Büyük bir zalimlik ve gözü dönmüşlük. İnsanlık dışı bu hareketi İsrail'e nefret uyandırmıştır. Türkiye gereğini yapacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. İsrail'in sadece insanlara yardım için giden sivillere saldırması hiçbir şekilde kabul edilemez."
Cihan

Dosluk Grupları Ne İşe Yarar
 // Yalman Güç
Belki ihtiyarlıktan aklım fazla ermiyor.TBMM sindeki "dostluk grupları ne işe yarar"Karşılıklı ziyaretler yapılır.Bu avanta seyahat demektir.Garip geri kalmış devletlerin parlementoları ile dostluk gruplarımız varmıdır?Mesela Çad,Mali,Kongo gibi.Karşılıklı ziyaretlerin masrafını kim üstlenir.Oldukça merakımızı mucip oluyor.Bir açıklayan olsada anlasak....
31 Mayıs 2010 16:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler