YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Reyiz Yılmaz’a İsrail’den şok karar
Ahmet Reyiz Yılmaz’a İsrail’den şok karar
21 Eylül 2015 16:32
İsrail’de faaliyette olan tek Türk firması Yılmazlar Holding bünyesinde istihdam edilen 1200 Türk mühendis ve işçinin vize süreleri uzatılmadı.

İsrail, 20 yıldan fazla bir süredir ülkenin inşasında en önemli katkıyı veren Yılmazlar Holding’le ilgili şaşırtan bir karar alma aşamasında. İsrail’de faaliyette olan tek Türk firması Yılmazlar Holding bünyesinde istihdam edilen 1200 Türk mühendis ve iş gücünden oluşan Türk çalışanların vize süreleri 17 Kasım 2015 tarihi itibari ile sona eriyor.

Şirketin tüm başvurularına rağmen İsrail Hükümeti tarafından çalışma vizelerinin süreleri henüz uzatılmadı. Konu Türk Dışişleri Bakanlığınca da takip edilirken, İsrail İçişleri Bakanlığı tarafından 17 Kasım 2015 tarihi itibari ile işçilerin sınır dışı edilmesi istendi.

Karara tepki gösteren tanınmış iş adamı ve Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Konuyu takip ediyoruz. İsrail Hükümeti’nin yanlış bir karar alacağını düşünmüyorum. Sınır dışı yazısı İçişleri Bakanlığı’nın ilgili dairesi tarafından bize ulaştırıldı. Kendilerine verdiğimiz cevapta hiçbir şekilde bir tek çalışanımızın sınır dışı edilmesini kabul etmeyeceğimizi kendilerine ilettik. İsrail Hükümeti konuyu vefa ve iki ülke ilişkileri çerçevesinde çözecektir. Konuyu İsrail Başbakanı Netanyahu başta olmak üzere Türk Dışişleri’ne bildirdik. Gerekli çözümün iki ülke stratejik ilişkileri ve ahde vefa çerçevesinde çözüleceğini umut ediyorum. Aksi bir durum 20 yıldır İsrail’de her köşeye bir taş koyan şirketimize ve Türk milletine karşı yapılacak bir vefasızlık olacaktır. Bu nedenle İsrail İçişleri Bakanlığı’nca verilen sınır dışı kararının İsrail Hükümeti tarafından düzeltileceğini düşünüyorum” dedi.

 “20 BİN ÇİNLİYE İZİN VERİLDİ”

İki gün önce 20 bin Çinli için çalışma izni çıkartıldığını aktaran Yılmaz, “1200 Türk vatandaşının bu kota yanında bu şekilde bir muamele görmesi ne bizim tarafımızdan, ne de Türk hükümetleri tarafından kabul edilebilir bir durum değildir. İsrail Hükümeti ve Sayın Başbakan Netanyahu bu sorunu mesele haline gelmeden ilgili tarih öncesinde çözecektir” açıklamasında bulundu.

satilmis insanlar
 // veyselyarka
utanmazlar hem isgalci İsrail'in zorla evlerini yıktıgi filistinlilerin evlerinin yerine kölesi oldugunuz Yahudilerin evlerinin siz yapın hemde Türk hükümetini itibarsizlastirin sizin gibileri ne yapmalı biliyorum ama buna gücüm yetmiyor bu yüzden sizi Allah cc adeletine havale ediyorum satilmis onursuz vicdandiz insanlar.KUDUS FILISTININDIR FILISTININDIR KALACAK...
21 Eylül 2015 23:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler