YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmedinejad siyasete geri mi dönüyor?
Ahmedinejad siyasete geri mi dönüyor?
02 Şubat 2015 19:35
İran'ın eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, sosyal medyadaki hesaplarını aktif hale getirdi ve "Yakında geliyoruz" mesajını verdi.

Ahmedinejad, İran Devrimi'nin yıl dönümü kutlamaları münasebetiyle kendisine ziyarette bulunan bir grup gazeteciyle görüşmesi sırasında cumhurbaşkanlığı döneminde kullandığı ancak daha sonra bir süre kapalı kalan internet sitesini aktif hale getirdi.

Ahmedinejad ayrıca bazı sosyal medya sitelerinde de kendi adına sayfalar açtı. Cumhurbaşkanlığı döneminde sosyal medya sitelerini kullanmayan Ahmedinejad'ın bugün Instagram ve Google Plus gibi bazı sosyal medya sitelerinde adına sayfalar açması dikkati çekti.

"Yakında geliyoruz"

"ahmadinejad.ir" adıyla hizmete başlayan internet sitesinde, Ahmedinejad’ın fotoğrafının üzerine büyük puntoyla "yakında geliyoruz" ifadesine yer verildi. Ahmedinejad’ın bizzat yöneteceği site için 45 kişilik bir konseyin faaliyette bulunacağını duyurdu. Konseydeki kişilerin çoğu eski cumhurbaşkanın iktidarı dönemindeki yakın isimlerden oluşuyor. Ahmedinejad'ın yeniden aktif siyasette yer almak istediği iddiaları zaman zaman İran basınına konu oluyor.

Seçimler bir yıl sonra

İran'da milletvekili seçimlerinin 2016'nın ilk aylarında yapılması bekleniyor. İran'da 2005-2013 arasında cumhurbaşkanlığı görevini üstlenen Ahmedinejad'ın dönemi ile ilgili yolsuzluk iddiaları basında sıkça yer alıyor. Ahmedinejad'ın yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi, bir yolsuzluk soruşturması ile ilgili yargılanmış, suçlu bulunarak beş yıl hapse mahkum edilmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler