YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afrin sokaklarında PYD/PKK vahşeti
Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD, Halep'in kuzeyindeki çatışmalarda öldürdüğü Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensuplarını bir TIR'ın arkasında Afrin caddelerinde teşhir etti.
Afrin sokaklarında PYD/PKK vahşeti
29 Nisan 2016 / 07:52 Güncelleme: 29 Nisan 2016 / 07:56

Yerel kaynaklardan ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarından alınan bilgiye göre Halep'in Tel Rıfat ilçesinde bulunan PYD güçleriyle ÖSO arasında Ayn Dakna köyünde dün akşam yaklaşık 10 saat süren çatışmalar yaşandı.

Şubat ayından beri PYD'nin kontrolünde olan Ayn Dakna'yı geri almak için operasyon düzenleyen ÖSO'nun saldırısı, PYD güçlerince püskürtüldü.

Ancak daha sonra PYD, çatışmalarda ölen ve tamamına yakını yerel Arap sakinlere ait 50 kadar ÖSO mensubunun cesedini, Halep'in kuzeybatısında Türkiye sınırında yer alan Afrin ilçesine getirdi.

Telefonla bilgi veren Afrinli bir sakin, PYD militanlarının kent merkezinde araç konvoyu yaptığını, bir tırın arkasına yerleştirdikleri ÖSO mensuplarının cesetlerini caddelerde gezdirerek teşhir ettiklerini anlattı.

Militanlar, cesetler üzerinden yaptığı gövde gösterisinin görüntülerini PYD'ye yakınlığıyla bilinen sosyal medya hesaplarında da yayınladı.

Tel Rıfat ve Ayn Dakna, geçen şubat ayı ortalarında PYD'nin kontrolüne geçmişti. ÖSO güçleri, Arap sakinlere ait köyü geri alarak Tel Rıfat'a ilerlemeyi hedefliyordu.

PYD ile çatışan ÖSO güçleri Ceyşü'l Sünne, Sukur el-Cebel ve Fetih Tugayı unsurları ile az sayıda Ahraru'ş Şam savaşçısından oluşuyordu.

Yerel kaynaklar, çatışmada hayatını kaybeden ÖSO mensuplarının büyük bölümünün Tel Rıfat ilçesinin yerel sakinleri olduğuna ve bölgede Kürt nüfus bulunmadığına dikkati çekti.

 

AA

 // Ahmet
Amerika ,Türkiye ve dolayısı ile barzani ile yapacağı anlaşmalar karşılığı sizi sattığında saklanacak delik arayacaksınız ,kandil de yok artık ....
29 Nisan 2016 11:29
Zihniyet Meselesi
 // Asil
Biz bu kadar PKK lıyı öldürdük devlet böyle bir yaptımı. Bunların zihniyeti bu aynı şeyi fırsat bulsa PKK da yapacak cibiliyetsizler. Müslüman Kürtler buna dikkat etmeli. Zalim olunca onun için Kürt Türk Arap fark etmez...
29 Nisan 2016 Cuma 10:03
1
 // 1
İslam ordusu tatbikat için yeni yer belli haydi Ya Allah diyesim geliyor ancak bu İslam ordusu Sadece sözde mi kalır bilmem adını haketmesi lazım. .....
29 Nisan 2016 09:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler