YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afganistan’da polis karakoluna saldırı: 10 ölü
Afganistan’da polis karakoluna saldırı: 10 ölü
23 Nisan 2014 18:11
Afganistan’ın Kandahar ve Farah kentlerinde Taliban tarafından düzenlenen silahlı saldırılarda 10 kişi hayatını kaybetti.

Afganistan’ın kentinde Taliban tarafından bir polis karakoluna yönelik saldırıda 4 polis yaşamını yetirdi.

Kandahar Valiliği basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, kentin Gorek ilçesinin Muhammed Şah Kala bölgesinde Taliban militanları bölgedeki polis karakoluna silahlı saldırı düzenledi. Polis ve Taliban arasında çıkan çatışmada, 4 polis hayatını kaybederken, 3 polis de kayıplara karıştı.

Kandahar Valiliği, kayıp polislerin bölgeden kaçtığı veya Taliban tarafından esir alındığı konusunda bilgiye sahip olmadığını belirterek, olayla ilgili araştırmaların başlatıldığını ifade etti.

Kandahar polis yetkilisi ise saldırının Taliban’a bağlı olan bir polisin yardımı ile gerçekleştiğini dile getirerek, olayda 5 polisin öldüğünü, 5'inin de kayıp olduğunu söyledi.

Bu arada, Kandahar kentinin Meyvend ilçesinde, uyuşturucu tarlalarını yok etme kampanyasına Taliban tarafından düzenlenen saldırıda, dört görevli hayatını kaybetti.

Afganistan’da üretilen uyuşturucudan kazanılan paraların büyük bir kısmı Taliban’a giderken, Taliban hakimiyetinde olan bölgelerde uyuşturucu üretimi oranının çok yüksek olduğu biliniyor.

Öte yandan, Afganistan’ın Farah kentinin Poşti Rod ilçesinde, uzaktan kumandalı bombanın, bir sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirmesi sonucu, iki kişi hayatını kaybetti.

 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler