YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afganistan'da çatışmalar: 44 ölü
Afganistan'da çatışmalar: 44 ölü
08 Eylül 2014 12:48
Afganistan'ın muhtelif bölgelerinde Taliban'a karşı yapılan operasyonlar ve meydana gelen şiddet olaylarında 44 kişi öldü.

Afganistan İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte Taliban'a yönelik Kunar, Bağlan, Kunduz, Kandahar, Vardak, Gazne, Host, Helmand ve Nimroz kentlerinde düzenlenen operasyonlarda 35 militanın öldürüldüğü, 6 militanın yaralandığı bildirildi. Operasyonlarda, 6 Taliban üyesinin gözaltına alındığı, çok sayıda silah ve patlayıcı ele geçirildiği belirtildi.

Öte yandan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Zahir Azimi, ülkenin değişik bölgelerinde Taliban tarafından düzenlenen saldırılarda 6 Afgan askerinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Taliban'ın etkin olduğu Kandahar kentinde ise dün gece Taliban tarafından düzenlen intihar saldırısında, Argistan ilçesinin Emniyet Amiri ve iki koruması hayatını kaybetti, iki polis de yaralandı.

İntihar saldırısını üstlenen Taliban ise 10 polisin öldürüldüğünü, 8 polisinin de yaralandığını iddia etti.

 

 

AA

12:57
 // ÖLEN RAKAMLAR
Evet; ne yazık ki, gözümüzde ölen hep rakamlar oluyor. 1- 3- 5- 7... Bu rakamlara aşinayız. Rakam katsayımız gün be gün artıyor. 44 olmuş, 150 olmuş artık vicdanımızı titretmiyor. Rakamlar hep ölüyor, sadece rakamlar....
08 Eylül 2014 12:57
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler