YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afganistan'da Adliye Bakanlığına bombalı saldırı
Afganistan'da Adliye Bakanlığına bombalı saldırı
19 Mayıs 2015 23:39
Afganistan Adliye Bakanliği’nin otopark alanına bomba yüklü otomobiliyle giren şahısın bombayı infilak ettirmesi sonucu 4 kişi öldü, 24 kişi yaralandı.

 Kabil Bölge Komutanı Abdurrahman Rahimi yaptığı açıklamada 4 kişinin öldüğü, 24 kişinin ise yaralandığını söyledi. Sağlık bakanlığından alınan diğer bir bilgide ise olayda 5 kişinin öldüğü 42 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Bugün öğle saatlerinde meydana gelen bombalı saldırı sonrası Taliban yaptığı açıklamada, eylemin kendileri tarafından gerçekleştirildiği ve bakanlık çalışanlarının hedef alındığını bildirdi. Patlama Cumhurbaşkanlik binası, Maden Bakanlığı ve Maliye Bakanliğı’nın cok yakin bir noktasında meydana geldi.  

Patlamanın ardından açıklamalarda bulunan Kabil Bölge Komutanı Abdurrahman Rahimi; “Bu olay Adliye Bakanlı’ğının otoparkında meydana  geldi. Otomobiliyle otoparka giren şahıs intihar saldırısını düzenledi. “ dedi.  Bombanın patlatıldığı Adliye Bakanlığında çalışan M.Ramin isimli görgü tanığı, saat 4 civarında ben ofisten eve gitmek için hazırlanırken çok büyük bir patlama meydanda geldi. Bizim ofisimiz ile otopark alanı arasında 100 ya da 200 metre mesafesi var.  Patlama olunca bütün camlarımız kırıldı. Olayın ardından birçok yaralı vardı ve birçoğunun da akibetinden haberimiz yok” dedi.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler