YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Afganistan bataklığına saplandılar
Afganistan bataklığına saplandılar
29 Ağustos 2010 09:47
Afganistan'da meydana gelen çatışmalarda 3 Amerikan askeri daha hayatını kaybetti.

Afganistan'ın çıkan çatışmalarda 3 ABD askeri öldü.

NATO'dan bugün yapılan açıklamada Afganistan'ın güneyinde bugün çıkan çatışmada 1, ülkenin doğusunda dün meydana gelen çatışmada ise 2 Amerikan askerinin öldüğü bildirildi.

Açıklamada, askerlerin kimlikleri ve diğer ayrıntılar hakkında bilgi verilmedi.

NATO tarafında dün öldüğü açıklanan 2 Amerikan askeriyle birlikte Afganistan'da dün yaşımını yitiren Amerikan askerlerinin sayısı 5'e çıktı.

Bu ay içinde hayatını kaybeden ABD askerlerinin sayısı 41'e yükselirken, Amerikan askerleri de dahil olmak üzere bu ay içinde ölen Afganistan'daki uluslararası güce mensup askerlerin sayısı ise 61'e çıktı.

8 TALİBAN MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan, NATO'dan yapılan açıklamada, Paktiya vilayetinde Taliban militanlarına yönelik bir operasyon düzenlendiği bildirildi.

Açıklamada Naman isimli komutanlarının da bulunduğu 8 Taliban militanının dün gece düzenlenen operasyonda öldüğü belirtildi.

Naman, Taliban'ın yol kenarına yerleştirilmiş bombalarla düzenlediği saldırılar ile mühimmat, erzak ve Taliban militanlarının Afganistan içindeki dolaşımını koordine etmekle suçlanıyordu.

NATO açıklamasında ayrıca dağlık Pakistan sınırı boyunca uzanan Zormat bölgesinde yapılan aramalarda da otomatik silahlar, el bombaları, şarjörler ve bomba imalinde kullanılan malzemeler ele geçirildiği kaydedildi.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler