YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Af Örgütü'nden YPG'ye çocuk asker uyarısı
Uluslararası Af Örgütü, çocukları silah altına alan PKK'nın Suriye gençlik kolu YPG'yi uyardı.
Af Örgütü'nden YPG'ye çocuk asker uyarısı
23 Nisan 2016 / 15:46 Güncelleme: 23 Nisan 2016 / 16:31

Suriye iç savaşında binlerce çocuğu silah altına alan PKK'nın Suriye gençlik kolu YPG'ye bir uyarı da Uluslararası Af Örgütü'nden geldi. 

Örgüt 15 yaşından küçük çocukların silah altına alınmasının savaş suçu sayıldığını hatırlatarak, belgelediği bu suçlar için, YPG'ye uyarıda bulundu.

Geçtiğimiz aylarda da İnsan Hakları İzleme Örgütü ve BM Silahlı Çatışmalar Ofisi, YPG'nin çocuk askerleri ile ilgili raporlar yayınlamıştı.

2014 yılında da Cenevre'de, YPG'ye 'çocukları silah altına alma' çağrısı yapılmış ve YPG bu çağrı sonrasında uluslarararası insan hakları örgütüne söz vermişti.

YPG'NİN KATLİAMLARI 

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nün (SNHR) yayımladığı raporda, PYD'nin ve silahlı uzantısı YPG'nin, rejim güçlerinin 2012'de çekilerek örgüte "bıraktığı" ülkenin kuzey ve kuzeydoğusunda şimdiye kadar birçok "etnik temizlik amaçlı katliam" yaptığı ifade edilmişti. 

 // Rasim DUMAN
Pekala, YPG'ye bu silahlari kim veriyor ?! Gokten mi yagiyor ?! El cevap : Evet, gokten yagiyor ! ABD'li dostlarimiz ( !!! ) onlara bu silahlari ucaklardan, helikopterlerden atiyor ! Sonra da ABD Disisleri Bakanligi cikip, senede bir defa "Dunyada insan haklari ihlalleri" raporu yayinliyor ; utanmazca ve arsizca ! İtham ettikleri ulkeler icinde her zaman Turkiye de oluyor, iyi mi ?!!!...
23 Nisan 2016 17:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler