YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adriyatik faciasında ölenlerin sayısı 10'a ulaştı
Adriyatik faciasında ölenlerin sayısı 10'a ulaştı
29 Aralık 2014 23:58
İtalyan resmi makamları yanan feribotta ölenlerin sayısının 10'a çıktığını duyurdu.

Yunanistan'dan yola çıkan ve İtalya'ya doğru yol alırken Adriyatik Denizi'nde çıkan yangınla yolcularını tahliye etmek zorunda kalan "Norman Atlantic" adlı feribotta ölenlerin sayısının 10'a yükseldiği bildirildi.

İtalyan resmi makamları, feribottakilerden 427'sinin kurtulduğu, 10'unun hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kurtarma operasyonunu yöneten heyette bulunan İtalyan Amiral Pier Pacco Ribuffo, İtalyan basınına yaptığı açıklamada feribotun tamamen boşaltıldığını ancak 30 ila 40 kişinin kayıp olduğunu ve San Giorgio adlı askeri geminin, Puglia kıyılarında arama çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

San Giorgio'nun yarın Brindisi Limanı'na gelmesi bekleniyor.

İtalyan makamları 56'sı mürettebat ve 422'si yolcu olan feribotta 22 İtalyan ve 34 Yunan'dan oluşan feribot mürettebatındaki herkesin kurtulduğunu, ölenlerin ve kayıpların yolculardan olduğunu açıkladı.

Öte yandan İtalya Ulaştırma Bakanı Maurizio Lupi, İtalyan ve Arnavut savcılıklarının hareket ettirilmeden Adriyatik'te bekletilen "Norman Atlantic" feribotunun ne tür şartlarda, hangi limana çekilmesi konusunu görüştüklerini duyurdu. Feribottaki yangın ve ölümlerle ilgili İtalya'da 3 savcılık soruşturma başlatmıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler