YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adeviyye Meydanı'nda Erdoğan posteri
Mısır'da ordunun yönetime el koymasını protesto eden darbe karşıtları Rabia'tul Adeviyye Meydanı'nda Başbakan Erdoğan'a teşekkür posteri açtı.
Adeviyye Meydanı'nda Erdoğan posteri
23 Temmuz 2013 / 08:44 Güncelleme: 23 Temmuz 2013 / 08:48

Mısır'da demokrasi yanlılarının, ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin serbest bırakılması ve göreve iadesi için birçok kentte düzenlediği gece gösterileri sürüyor.

"Darbeyi Red ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak" hareketinin "Meşriyetin dönüşü" adıyla çağrıda bulunduğu milyonluk gösterilere Müslüman Kardeşlerin (İhvan) siyasi kolu Hürriyet ve Adalet Partisinin (HAP) başını çektiği İslami partiler destek veriyor.

Başkent Kahire ve 11 farklı şehirde meydanlara akın eden demokrasi yanlıları, Mısır Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Abdulfettah Sisi aleyhine sloıganlar atıp ordunun müdahalesiyle görevinden uzaklaştırılan ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin serbest bırakılması ve göreve iadesini talep ediyor.

Başkent Kahire'nin doğusundaki Rabiatu'l Adeviyye Meydanı'nda 26 gündür Mursi'ye desteğini sürdüren darbe karşıtları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da darbe karşıtı tutumu nedeniyle açtıkları pankartta teşekkür etti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler