YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adanın tarihinde en büyük ikinci sürgün olacak
Adanın tarihinde en büyük ikinci sürgün olacak
Adanın tarihinde en büyük ikinci sürgün olacak
19 Ağustos 2008 / 10:39 Güncelleme: 19 Ağustos 2008 / 00:00

İstifa eden Pakistan lideri Müşerref’in sürgüne gönderileceği adresler arasında Büyükada öne çıkıyor ancak Ankara bu haberi doğrulamıyor. 4 yıl önce Büyükada’yı ziyaret ederek çok beğenen Müşerref, Büyükada’nın ikinci ünlü sürgünü olacak.


Bizans İmparatorluğu’nda prensler Büyükada’ya sürgüne gönderilirdi. Şimdi ise istifa kararı veren Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref’in sürgün yıllarını Büyükada’da geçireceği söyleniyor. Müşerref burayı tercih ederse adanın tarihine en büyük ikinci sürgün olarak geçecek.2004’teki Türkiye ziyaretinde Büyükada’yı gezen Pervez Müşerref’in daha önceleri uzun süre Türkiye’de bulunması, Türkçe’yi iyi bilmesi sürgün yılları için Türkiye’yi seçebileceği ihtimalini artırıyor.


Büyükada’nın sakin ortamını beğenen Müşerref’in Büyükada’ya yerleşebileceği haberi güvenlik kuşkuları nedeniyle Adalıları da şimdiden ikiye böldü.


Rus devriminin önemli isimlerinden Troçki de Stalinle ters düşünce sürgüne gönderilmiş ve 2 yıl boyunca Büyükada’da sürgün hayatı yaşamıştı.


PAKİSTAN BASINI: TÜRKİYE’YE GİDEBİLİR
Bu arada Pakistan gazeteleri, bugünkü sayılarında Müşerref’in istifasının ardından ülkeyi terkedip terketmeyeceğine ilişkin yorumlara yer verdi.


Müşerref’i destekleyen gazeteler, eski liderin ülkesini terketmeyeceğini savunurken, diğer gazetelerdeki haberlerde Müşerref’in can güvenliği kaygısıyla ülkeden ayrılabileceği yazıldı. Gazeteler, Müşerref’in gideceği yerler arasında yedi yıl yaşadığı Türkiye’yi de saydı.
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler